Buďte pripravená na jar, pretrieďte si šatník. Skúsiť môžete aj fígeľ s otočeným ramienkom

Či už ste strávila rok v domácom odeve, alebo ste nakupovala on-line viac ako kedykoľvek predtým, využite súčasné chladné dní, ktoré už našťastie končia, k tomu, aby ste si pretriedila šatník. Prinášame vám rady, ako na to!

Je vedecky dokázané, že ženy nosia len 40 až 60 percent svojho šatníka. Zvyšok oblečenia im v podstate len zaberá priestor, ktorý by sa dal lepšie využiť. Uvoľnite si miesto v skrini, nakupujte s rozmyslom, ušetrite peniaze a buďte ešte štýlovejšie!

Nekupujte oblečenie len na jednu príležitosť
Áno, poznáme to všetky. Chystáme sa na svadbu, večierok alebo len piatkové stretnutie v klube s kamarátkami a máme neodbytný pocit, že nemáme nič na seba a potrebujeme niečo nové. Tak si impulzívne kúpime jeden kus, ktorý už väčšinou druhýkrát neoblečiete.

Namiesto toho, aby ste nakupovali takto, skúste mať v šatníku niečo univerzálneho a dolaďte to doplnkami, ktoré sa postarajú o to, že budete vyzerať ako "v novom".

Nenechávajte si nič, čo vám nepadne
A v žiadnom prípade si nič také nekupujte! Ak nechcete mať pocit, že nemáte nič na seba, majte v šatníku len veci, ktoré vám zrovna padnú. Mať v skrini isté džínsy o veľkosť menšiu síce značí, že nádej umiera posledná, ale vynosiť sa nedajú. Buďte realistickí a k sebe úprimní. Je čas také veci predať alebo darovať.

Nenakupujte veci len preto, že sú v zľave
Pokiaľ ide o kúsky hviezdnych návrhárov, tu nákupy v zľavách chápeme. V bežnej konfekcii nie je dôvod kupovať niečo, čo nepotrebujeme, len preto, že je to o niečo lacnejšie. Pokiaľ si daný kúsok na seba potom nevezmete, nebola to úspora, ale úplná strata peňazí.

Keď si kúpite niečo nové, zbavte sa starého
Dodržujte vo svojom šatníku rovnováhu. Zakaždým, keď pridáte niečo nové, vyberte jeden starý kúsok a predajte ho alebo darujte na charitu. Nielen že vám prestane oblečenie pretekať zo skrine, ale naučíte sa o nových nákupoch viac premýšľať.

Štýl ako uniforma
Jednou z veľkých mylných predstáv o štýle je, že by ste si nikdy nemala kupovať niečo podobné tomu, čo už vlastníte. Samozrejme, nikto si neželá mať doma skriňu plnú pätnástich tmavomodrých svetrov a desiatich rovnakých párov čiernych úzkych džínsov.

Nebojte sa však čo najlepšie využiť znalosť toho, čo vám vyhovuje. Všetky najštýlovejšie ženy na svete majú svoju vlastnú uniformu - udržujú ju v jednoduchosti, vedia, v čom vyzerajú dobre, a pri výbere nových kúskov sa držia tohto vzorca.

Nie ste si istí? Skúste experiment s ramienkom
Na začiatku sezóny umiestnite všetky ramienka rovnakým smerom. Zakaždým, keď budete nejaký kúsok nosiť, otočte ramienko opačným smerom. Počas sezóny veľmi rýchlo zistíte, čo si obliekate, a čo nie.


Komentáre