Tajomstvo dámskej kabelky odhalené: Ako je možné, že sa do nej všetko zmestí, a prečo potom nič nemôžeme nájsť?

Správna žena je ako skautka, na všetko pripravená, a je jedno, či má v ruke lístoček alebo na chrbte batôžtek. Muži sa nám často vysmievajú za to, čo všetko ťaháme so sebou, ale vzápätí sa spýtajú, či náhodou nemáme po ruke vreckovku. Máme, samozrejme, že sa v našej kabelke nájdu, a pre istotu sa pohotovo opýtame, či náhodou nepotrebuje aj ihlu a niť.

Súkromné, nevstupovať
Kabelka je pre každú ženu vec natoľko osobná, že ani najlepšia kamarátka si netrúfne do nej nahliadnuť a muži sa k nej spravidla neodvážia priblížiť na viac ako tri kroky. Jej intímny obsah je úplne individuálny a pritom až na malé výnimky sa nelíši od kabeliek ostatných žien.

Neprehliadnite: Móda podľa Jennifer Aniston: Tri nadčasové kúsky, ktoré musíte mať v šatníku


Čo v kabelke nájdeme
Aj keď sme každá iná, máme iný život aj koníčky, v zásadných veciach sa obsah našej kabelky bude zhodovať. Celkom určite v nej nájdeme telefón, peňaženku aj s dokladmi (a potrebnými aj zbytočnými zľavovými kartami), parfum alebo aspoň dezodorant a najnovšie sme prihodili aj malú fľaštičku s dezinfekciou. Určite niekde zapadnuté budú aj kľúče od domu a pod podšívkou sa zaručene nájde zatúlane pero, hľadajte, niekde tam je.

Vždy krásna
Správna žena nevyráža bez make-upu, a keď to ráno nestihne, domaľuje sa cestou alebo v práci na toalete. Takže ďalšie nevyhnutnosti sú neutrálny rúž, tiene, maskara a púder, k nim patrí ešte zrkadlo a hrebeň, častejšie skôr poctivá kefa. Zoznam uzatvárajú papierové vreckovky a slnečné okuliare (tie sa hodia vždy, keď máme nedokonalé líčenie).

Prečítajte si aj: TOP 10 slávnych citátov o topánkach, ktoré musíte poznať


Určite sa bude niekedy hodiť
Moderná majiteľka kabelky sa nezaobíde ani bez powerbanky, slúchadiel a balíčka žuvačiek (čo keby sme sa dnes nečakane bozkávali).

Pripadá vám, že by všetok vymenovaný obsah zaplnil stredne veľký kufor? Omyl, to všetko sa zmestí do bežnej kabelky. Majiteľky väčšej shopperky do nej dokážu napchať aj nákup pre rodinnú večeru a darček manželovi k výročiu.

Nevyhnutné maličkosti
Ak ste ako ja majiteľkou niekoľkých kabeliek, a tiež ich tak rada striedate podľa sezóny, nálady alebo topánok, možno vás ako mňa už unavuje neustále premiestňovanie všetkých nevyhnutných maličkostí. Prezradím vám fintu - kúpte si ešte jednu malú taštičku do kabelky. Do nej som dala všetko: od vizitiek cez manikúru, šitie až po tabletky na bolenie hlavy a háčik na zavesenie kabelky. A túto taštičku potom len prehadzujem do kabelky, na ktorú mám práve náladu.

Zdroj foto: www.pixabay.com


Komentáre