Čomu by sa mali ženy počas menštruácie vyvarovať? Toto vás zaskočí!

Každý mesiac nás ženy navštívi nepríjemné obdobie, ktoré sa snažíme prežiť čo najpohodlnejšie. Áno, myslíte správne, je to menštruácia. Niektoré ženy však toto obdobie sotva zaznamenajú, iné sa naopak zvíjajú bolesťou od prvého dňa. A prečo to tak je? To bohužiaľ, nikto nevie. My ale vieme, ktoré veci počas tohto obdobia robiť a naopak aj nerobiť!

Fyzická námaha
Medzi zásadné veci, ktoré by ste v tomto období určite robiť nemali, je fyzicky ťažká práca, ktorá bolesť len zniekoľkonásobí. K zosilneniu bolesti môže dôjsť aj pri cvičení, preto by ste sa ho mala aspoň prvé dni menštruácie zdržať.

Milovanie
Pochopiteľne, by ste nemali prevádzkovať žiadny nechránený sex. Aj napriek tomu, že je dokázané, že ženy počas menštruácie majú na sex oveľa väčšiu chuť, držte svoje túžby radšej na uzde alebo si dávajte naozaj veľký pozor ako na ochranu, tak aj na hygienu!

Alkohol
Keď už máte na niečo chuť, nech je to potom pohárik alebo dva dobrého vína, určite nie tvrdý alkohol. Pitie tvrdého alkoholu bolesť len umocňuje a s každým ďalším pohárom bude bolesť len silnejšia.

Žiadne mliečne výrobky
Počas menštruácie by ste sa vo svojom vlastnom záujme mali vyhnúť konzumácii mliečnych výrobkov, pretože v sebe obsahujú veľké množstvo kyseliny arachidónovej. Tá je známa tým, že môže počas noci zvýšiť bolesti a kŕče, čo práve nie je nič príjemné a vy sa tomu určite chcete vyhnúť, je to tak?

Káva
Dokonca aj kofeín môže bolesť niekoľkonásobne zosilniť, a to kvôli svojim povzbudzujúcim účinkom. Radšej si na týchto pár dní odoprite šálku kávy a uvarte si nejaký dobrý ovocný čaj. Skvelou náhradou kofeínových nápojov sú bylinné čaje z harmančeka, lipového kvetu alebo valeriány lekárskej.

Železo
Naopak počas svojich dní by ste mali konzumovať potraviny so zvýšeným obsahom železa. Nájdete ho napríklad v morských plodoch, špenáte, strukovinách, červenom mäse, tekvicových semienkach, brokolici, morčacom mäse, tofu a dokonca aj v horkej čokoláde.

Zdroj foto: pexels.com


Komentáre