Vyskúšajte japonskú banánovú diétu: Stala sa hitom po celom svete

V Japonsku sa ľudia spoliehajú na banány, aby rýchlo zhodili pár kíl. S úspechom, pretože Japonci prisahajú na svoju „Asa-banánovú diétu“. Koncept je jednoduchý: na raňajky sú len banány, po zvyšok dňa môžete zjesť (takmer) čokoľvek chcete. Hlavná vec je vyváženosť a na pamäti by ste mali zdravý životný štýl.

JAPONSKA BANÁNOVÁ DIÉTA SĽÚBUJE RÝCHLY ÚSPECH PRI CHUDNUTÍ

PRAVIDLÁ BANÁNOVEJ DIÉTY
Že raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa, nie je nič nové. Z tohto tvrdenia vychádza aj japonská banánová diéta. Koncept je jesť len jeden alebo dva banány ráno. Tie totiž stimulujú metabolizmus a rýchlo vás zasýtia. To zase zaistí, že nebudete mať hlad tak rýchlo. Banány majú navyše vysoký obsah draslíka a vlákniny, ktoré regulujú náš telesný tuk.

PO 20.HODINE NIČ NEJEDZTE
Japonská banánová diéta tiež počíta s tým, že po 20. hodine nebudete nič jesť. Podľa japonských odborníkov nie je ani cvičenie nutnosťou, aby ste na banánovej diéte rýchlo zhodili pár kíl.

NEJEDNÁ SA O TRVALÉ RIEŠENIE

Pretože banány tiež obsahujú veľa fruktózy, nemali by sa banánové raňajky stať zvykom. Diéta vám pomôže rýchlo zhodiť pár kíl, ale telo potrebuje cvičenie, aby schudlo natrvalo. Odborníci preto odporúčajú japonskú banánovú diétu iba v prípade, že chcete dať rýchle zbohom pár kilogramom (napr. na špeciálnu akciu). Nie je vhodné ako trvalé riešenie.

NÁZOR ODBORNÍKA NA BANÁNOVÚ DIÉTU

Na názor ohľadom trendy banánovej diéty sme sa opýtali výživového poradcu. Čo si myslí o banánovej diéte? „Znie ako hlúposť. Ak chudneme s klientom snažíme sa o zdravé a trvalé výsledky. Schudnúť dve kilá na akciu vám pomôže čokoľvek. Nemusíte dva dni jesť a len piť vodu, môžete jesť len do 16. hodiny alebo jednoducho dva dni vydržať jesť extrémne zdravo bez cukru a zbytočných tukov," vysvetľuje na úvod a pokračuje: "Chudnutie by malo byť trvalé a zdravé. Snažíme sa s klientom nájsť cestu, ako ho to bude baviť, jedlo mu bude chutiť, a napriek tomu nebude nutné pchať s vyprážaným jedlom každý deň a tonou šišiek. Nie je chudnutie ako chudnutie. Ak chcete schudnúť dve kilá, nepotrebujete odborníka, ale ani banánovú diétu."

Zdroj foto: Freepik.com

Komentáre