Tipy, ako si privyrobiť počas materskej dovolenky

Aj keď sa aktuálne schyľuje k navýšeniu rodičovského príspevku, čo maminám určite veľmi pomôže, prechod z pravidelnej výplaty na materskú a neskôr rodičovský príspevok je celkom „drsný“.

Ak ste aj vy na materskej či rodičovskej dovolenke, snívate o oddychu s rodinou pri mori, možno sa práve zamýšľate, kde získať extra peniaze. Pripravili sme pre vás preto pár tipov ako si svoj mesačný príjem navýšiť mysliac na to, že doma máte minimálne jedného od vás závislého drobčeka.

Urobili sme si prieskum medzi mamičkami, ktorým sa podarilo nájsť činnosť, ktorá nie je veľmi časovo náročná. Tu sú ich tipy:

1. Predaj na sociálnych sieťach – môžete ponúknuť oblečenie či hračky, ktoré už vaše  dieťatko nepotrebuje a sú v dobrom stave. Prípadne si môžete doma zreorganizovať okrem šatníka aj povalu či garáž a urobiť tzv. „garage sale“ pre susedov či okoloidúcich. Ak máte doma zachovalý kvetináč, pre ktorý už nemáte využitie, prečo ho neponúknuť do predaja?

2. Predaj tzv. katalógovej kozmetiky – ak máte vzťah k starostlivosti o svoju pleť, aj toto môže byť pre vás vhodný spôsob ako si privyrobiť. Aj pri predaji týchto produktov vám môžu výrazne pomôcť sociálne siete a tiež okruh vašich známych.

3. Asistentská práca – na internete nájdete portály, kde sa stretáva ponuka aj dopyt ako napríklad www.jaspravim.sk. Ak vám práca na počítači neprekáža, vyhľadajte si inzeráty s ponukou na písanie blogov, recenzií, prípadne iných tzv. asistentských prác. Ak ste v IT technológiách doma, nájdete aj firmy hľadajúce programátorov či grafikov.

4. Ak je vašou doménou kuchyňa, môžete si privyrobiť tak, že ponúknete vaše obľúbené koláče, torty či chlebíčky. Pre tie z vás, ktoré máte šikovné ruky a viete šiť či háčkovať – je tu veľa ľudí, ktorí to veľmi ocenia.

5. Ovládate cudzie jazyky? Hráte dobre na klavír či husle? Aj tu je možnosť ponúknuť svoje zručnosti. A verte, že mnohí rodičia ocenia pomoc s písaním diktátov či počítaním slovných úloh. Doučovaním sa dá tiež privyrobiť nejaké to euro.

Na všetkých týchto možnostiach je najlepšie to, že si sama určíte, koľko práce pri vašom drobcovi zvládnete. Internet je priestor, kde môžete svoje služby zviditeľniť. A pri spolupráci s firmami vám určite odporúčame si ich najprv preveriť. Ak vám niekto ponúka prácu s podmienkou, že im je potrebné najprv uhradiť „uvádzací“ poplatok, radšej od nich bočte. Rovnako si dajte pozor na zdieľanie vašich osobných údajov.

Prajeme vám veľa nových zážitkov a samozrejme aj zárobkov na vašej novej ceste!

Zdroj foto: pexels.com

Komentáre