Aké líčenie je pre vás najlepšie? Pozrite si tipy na líčenie podľa farby vašich očí

Patríte k tým, ktoré v obchode neodolajú žiadnej paletke s očnými tieňmi a nakoniec bezradne premýšľajú, čo s čím skombinovať?  Široké farebné spektrum očných tieňov láka k experimentovaniu, no rovnako ako pri výbere make-upu či rúžu, aj v tomto prípade treba v prvom rade prihliadať na to, čo vám príroda nadelila. Vizážista značky Dermacol Tomáš Vida poradí, ako si vytvoriť  farebné a pritom stále vkusné líčenie podľa farby vašich očí.

Výnimočná zelená 
Hoci je „zelenoočiek“ na svete málo, pri líčení sa vôbec nemusia obmedzovať a pokojne môžu popustiť uzdu svojej fantázii. „Je to ideálna farba pre hru s kontrastmi,“ hovorí vizážista značky Dermacol Tomáš Vida a dodáva: „Pri dennom líčení je vhodné použiť jemné oranžové, horčicové a pieskové odtiene. Nemusia sa však báť ani zelenej.“ Podľa vizážistu si večerné príležitosti si naopak vyžadujú pridať tmavšie farby, či perleťové odlesky, ktoré dodajú oku šmrnc a opticky ho zväčšia. „Veľa žien sa bojí skúsiť fialovú. Pri tomto type očí však netreba mať strach a ísť smelo do toho. Nebojte sa experimentovať ani s farebnými riasenkami,“ dodáva Tomáš Vida.

Toto radšej neskúšajte:  Majiteľky zelenej farby očí by sa mali vyhýbať odtieňom s modrastým podtónom, budú pôsobiť unavene. Vhodnejšia je fialová.

Tip na líčenie:
Na celé pohyblivé viečko a do vnútorných kútikov naneste svetlý tieň telovej farby. Záhyb oka následne vykreslite hnedou, ktorú rozpracujte smerom von, dostratena. Vonkajší kútik dotieňujte oranžovým očným tieňom a čiernou fixkou nakreslite popri riasach linku. Spodnú líniu oka vykreslite z vonkajšej strany tieňom tmavozelenej farby. Na záver zvýraznite riasy riasenkou, postačí klasická  čierna.

Obdivovaná modrá
Veľa ľudí považuje modré oči za najkrajšie. „V kombinácii s opálenou pokožkou sú najvýraznejšie, ak však pri líčení použijete zlaté a hnedé tiene, dosiahnete podobný efekt,“ vysvetľuje Tomáš Vida. Modrým očiam rovnako pristane ružová, fialová či šedá, netreba sa však báť použiť ani očné tiene rovnakej farby. “Vôbec pritom nemusí ísť  o gýčovú modrú, akú nosili naše mamy a staré mamy, pri širokom výbere očných tieňov, ktoré sú dostupné, máte možnosť hrať sa s rôznymi odtieňmi modrej naraz,“ dodáva.

Toto radšej neskúšajte:  Modrým očiam nelichotí tehlová a odtiene červenej, zvýrazňujú totiž prípadné začervenania a žilky.

Tip na líčenie:
Celé pohyblivé viečko, vnútorný kútik a spodnú líniu oka vykreslite telovou a vonkajší kútik hnedou farbou, ktorú rozpracujte do stratena. Záhyb oka vykreslite modrou a tiež rozmažte. Popri horných riasach vytvorte šedú linku. Spodnú líniu oka vykreslite tmavo modrou. Na záver naneste riasenku.

Univerzálna hnedá
Hnedé oči sú najrozšírenejšie a ich majiteľkám pristanú najmä zemité odtiene. „Pri líčení voľte predovšetkým béžovú, hnedú, broskyňovú a oranžovú, netreba sa báť ani zelenej či modrej, ktoré vytvoria kontrast a vaše oči vyniknú“ hovorí Tomáš Vida. Pri večernom líčení si môžete dopriať aj zlatú. „V prípade očných liniek však radšej stavte na klasiku, teda čiernu a hnedú, ktoré dodajú vašim očiam lesk,“ dodáva vizážista.

Toto radšej neskúšajte:  Pri hnedých očiach sa vyvarujte tmavých odtieňov. Vaše oči by pôsobili smutne a nevýrazne.

Tip na líčenie:
Na celé pohyblivé viečko naneste tieň telovej farby. Do záhybu a vonkajšieho kútiku oka aplikujte tmavo modrý tieň, ktorý precízne rozpracujte dostratena. Na linku použite kráľovskú modrú. Spodné viečko vytieňujte svetlo modrou a zvýraznite šedou. Horné riasy zvýraznite fialovou a spodné zelenou riasenkou.

Ako bonus máme pre vás ešte niekoľko produktových tipov od značky Dermacol, s ktorými si vykúzlite perfektné líčenie.

Paletka očných tieňov Romance, Dermacol – 19,19 eur/ 12 odtieňovPaletka očných tieňov Drama, Dermacol – 19,19 eur/ 12 odtieňov


Extrémne predlžujúca riasenka Butterfly Wings, Dermacol – 5,69 eur


Fixka na oči Precise Black, Dermacol – 3,79 eur


Riasenka s anoramatickým efektom Mega Lashes, modrá, Dermacol – 9,59 eur


Očný tieň a linka 2 v 1 Longlasting Intense Colour, zelený, Dermacol – 5,69 eur/10 odtieňov


Zdroj foto: Dermacol


Komentáre