Trendy líčenie na teplé letné dni

Teplejšie mesiace a ostré slnko si v líčení žiadajú aj iné pravidlá. Pokožka potrebuje dýchať, pod ich vplyvom sa správa inak, a preto nesmiete zabúdať na jej hydratáciu a taktiež UV ochranu. 


Kvalitná podkladová báza, či denný krém by mala mať dostatočnú UV ochranu (minimálne SPF15) , ktorá Vám pokožku ochráni aj počas bežných denných aktivít. Ochránia Vás aj pred tvorbou pigmentových škvŕn a vrások. 

Počas teplých dní Vašej pokožke rozhodne nie je príjemné vrstvenie ťažkých mejkapov a korektorov. Siahnite po BB alebo CC pigmentových krémoch, ktoré majú SPH ochranu, a zároveň pokožku hydratujú a chránia pred slnečnými lúčmi. Pri problematickej pleti sú vhodnejšie ľahšie mejkapy. Tie ťažšie zbytočne pleť zaťažia, pleť nedýcha a dostanete sa do nechceného začarovaného kruhu s problematickou pleťou. 


Letné opálenie a zvýraznenie pigmentu pokožky viete oklamať bronzerom, ktorý je vhodný najmä v letných mesiacoch. Svieže lícenky s perleťovými odleskami sú tiež výborná voľba. 

Netreba zabúdať ani na hydratáciu a ochranu pier. Matné rúže jemnú kožičku pier vysušujú a sú vhodné najmä v jesenných mesiacoch. Na scénu sa opäť vracajú lesky na pery s farebnými odtieňmi. Ružovskasté malinové , či oranžovo-marhuľkové odtiene sú hitom sezóny. 


Spomínate si na 90-te roky? Ak ste odpovedali "ÁNO", určite si pamätáte na jednofarené viečka, farebné očné linky, ci farebné maskary. Ak máte guráž, jednoznačne poďte do toho! 


Editoriál:
Foto: Viktória Akbariová
Modelka: IvanaB./ Exit model management
Makeup,vlasy,text: Jana Kočišová 


Komentáre