Máte kvetiny v kancelárií? Pozrite, čo to robí s vami

Prvé rande a pracovná schôdzka majú toho veľa spoločného. V oboch prípadoch nám ide predovšetkým o to, aby sme zanechali prvý dojem. A v tom hrajú veľkú rolu kvety.

Lobby a recepcie sú zásadným miestom, kde sa vytvára prvý dojem nie len klientov. Dobrý obraz umocníte výberom kvetov v podnikových farbách.

Znižujú napätie, depresiu aj únavu
Podľa prieskumov majú rastliny blahodarný vplyv na pracovné prostredie. Ich prítomnosť znižuje napätie, úzkosť, depresívne stavy aj únavu. Psychológovia naviac tvrdia, že prítomnosť zelenej farby má relaxačné a ukľudňujúce účinky.

Najviac žiaria slnečnice
Ak chcete do kancelárie priviesť pozitívnu energiu, stavte na žltú alebo oranžovú. Slnečnice sú kvetinou, ktorá najviac rozžiari vašu kanceláriu.
Veľký úspech majú aj gerbery, ktoré sú obľúbené pre svoju širokú farebnú škálu, ale aj schopnosť filtrácie nebezpečných toxínov.
Zdraviu prospešné sú aj ruže. Majú protizápalové účinky a liečia kašeľ a prechladnutie. Na dobre fungujúci nervový systém a správnu cirkuláciu krvi v tele dobre pôsobia chryzantémy.

Rozmarín zlepší pamäť
Dôležité stretnutia sa konajú obvykle v konferenčných miestnostiach, ktoré ale väčšinou pôsobia fádne a nezaujímavo. Oživte ich pomocou kvetinovej výzdoby. 
Zvoliť môžete buď jednu dominantnú kyticu umiestnenú v strede stola alebo niekoľko malých vázičiek s plávajúcimi kvetmi. Do nich umiestnite echinaceu, ktorá podporuje imunitný systém. Super schopnosť má aj rozmarín, ktorý zlepšuje pamäť.

Máte v kancelárii kvetiny aj vy? Pochváľte sa nám do komentára pod článkom.
Zdroj foto: pexels.com


Komentáre