Krásny úsmev je korunou krásy. Ako sa k nemu dopracovať? My to vieme!

Rozhodli ste sa, že si zaobstaráte elektrickú zubnú kefku? Gratulujeme! Vydali ste sa cestou, ktorá odstráni až o 100 % viac zubného povlaku v porovnaní s manuálnou kefkou. Aby ste zvolili ten správny typ, s ktorým bude čistenie účinné a pohodlné, máme pre vás malý návod, ktorý vám výber uľahčí. V zásade sa totiž stačí sústrediť na 3 základné parametre.

Pri riešení otázky, ako vybrať elektrickú zubnú kefku, sa zamerajte na 3 veci
Rovnako ako pri mnohých ďalších prístrojoch, ani v tomto prípade by ste nemali dávať len na vzhľad. Dizajn a prevedenie je určite dôležité - budete sa s novým pomocníkom vídať minimálne dvakrát denne - estetická stránka by sa ale nemala stať jediným faktorom, ktorý pri výbere elektrickej zubnej kefky zohľadníte. Ktoré 3 kritériá sú dôležitejšie?

1. Typ čistiacej technológie
Pri výbere elektrickej kefky máte na výber z niekoľkých technológií. Väčšinou sa uvádzajú dva základné druhy - 3D technológia čistenia (kombinujúci pohyby oscilačno-rotačný a pulzačný) a sonická technológia. Základné rozdelenie kefiek sa tak odvíja od toho, aké pohyby hlavica pri čistení vykonáva.
Sonické - fungujú na princípe vibrácií.
Oscilačno-rotačno-pulzačné - fungujú na princípe pulzov, ktoré povlak rozrušia a oscilačno-rotačných pohybov, ktoré následne odstránia zubný povlak z povrchu zuba.

Za najefektívnejšie sa v súčasnosti považujú elektrické zubné kefky, ktoré v sebe kombinujú tri posledné spomínané pohyby. Rotačno-oscilačno-pulzačnú technológiu.  Vytvára 3D efekt, ktorý povlak účinne narúša a zároveň ho stiera zo zubov.

Pri 3D technológii čistenia sa odstráni až o 22% viac zubného povlaku, v ťažko prístupných miestach je to dokonca až o 33% viac. Oproti sonickými kefkám sú tie s 3D technológiou tiež šetrnejšie k ďasnám. O 32% úspešnejšie zlepšujú ich zdravie a znižujú riziko zápalu.

2. Veľkosť a tvar kefkovej hlavy
Veľkosť a tvar kefkovej hlavy musia zodpovedať potrebám vášho chrupu. S kefkou by sa vám malo dobre manipulovať a ľahko by ste sa s ním mali dostať aj na horšie prístupné miesta - typicky sa jedná o čistenie vnútornej strany zubov alebo osmičiek. Najpohodlnejšie ovládanie zaisťujú malé, guľaté kefové hlavy, ktoré vás v pohyboch neobmedzujú a dostanú sa tam, kam treba.

3. Senzor tlaku
Výhodou moderných elektrických zubných kefiek je tiež to, že sú vybavené senzorom tlaku. Obzvlášť ak máte citlivé ďasná, mohli by ste si ich nadmerným tlakom poškodiť. Kefka vybavená senzorom tlaku vás ale na prípadné chyby upozorní. Svetelná či zvuková signalizácia oznámi, že na kefovú hlavicu príliš tlačíte, automaticky vypne pulzáciu a spomalí oscilačno-rotačné pohyby, aby zabránila ďalšiemu namáhaniu ďasien.

Akú kefku máte najradšej vy? Napíšte nám do komentára pod článkom.
Zdroj foto: unsplash.com


Komentáre