6 tipov, ako byť na jeseň krajšia, ako v lete

Leto nie je univerzálny návod na krásu. Ak smútite za krátkymi sukňami, opálenou pleťou a vlasmi vyťahanými od slnka, prečítajte si pár šikovných trikov, ako si to najkrajšie z leta preniesť do jesenných mesiacov.

Zdravšie vlasy
Myslíme si, že melír od slnka a účes vytvorený slanou vodou a vetrom nám pristane, ale nie je to celkom tak. Vlasy v lete extrémne trpia a ak ste nepoužívali špeciálne ochranné prípravky, tie vaše doslova kričia o pomoc. Krásne zosvetlené pramienky vyťahané slnkom vám zostanú ešte dlho, ale to, čo vlasy potrebujú, aby ste im vrátili krásu, je výživa. Urobte si zábal na noc z prírodných ingrediencií. Osvedčený recept je olivový olej a avokádo.

Krajšia pleť
V lete sa leskneme. A rýchlejšie sa nám upchávajú póry. Keď to preženieme so slnkom, máme červený nos, šúpeme sa a vôbec nevyzeráme ako krásky z Karibiku. Naopak, začiatok jesene nám ešte opálenie udrží, ale oveľa jemnejšie, prirodzenejšie. A zmatňujúce papieriky už nemusíme míňať na kilá.

Oblečenie, ktoré svedčí postave
Minisukne, kraťasy, tielka.. A plavky. Tešíme sa, že nám ráno obliekanie zaberie pár sekúnd, ale nie každá z nás má postavu, ktorej lichotí len pár centimetrov štvorcových látky. Jeseň býva dosť teplá na to, aby sme na seba nemuseli vrstviť svetre a kabáty, ale zároveň nám dovolí skryť, čo treba a zostať chic.

Make-up
Konečne sa môžeme hrať s make-upom bez toho, aby sa nám do hodiny roztiekol po tvári. Skúste opálenú pleť podčiarknuť výraznými linkami. Už sa nemusíte báť ani červeného rúžu či lesku. A zázračné kontúrovanie bude v chladnejšom počasí opäť krásne držať po celý deň.

Skryjete celulitídu
Čo viac treba dodať?

Trošku leta si nechajte
Samoopaľovací gél a bronzer ešte neodkladajte. Predĺžte si dotyk leta a spravte si relaxačný cukrový píling tela aj tváre, aby ste si mohli naniesť opálenie z fľašky. Kým vám bude držať aspoň trošku toho prirodzeného, jemne ho zvýrazňujte prípravkami. A nechajte vyblednúť spolu s prichádzajúcou jeseňou. 

Zdroj foto: pexels.com

Komentáre