Ste Kozorožec, alebo máte nejakého vo svojom okolí?

V Zverokruhu je Kozorožec najčastejšie zobrazovaný ako Horská Koza s chvostom morskej panny. Málo kto však chápe prečo a všade sa Kozorožec opisuje iba jedným spôsobom. A to logickým a materiálnym. Avšak v tomto Znamení sa skrýva oveľa viac. Hlboká citlivosť a múdrosť duše.
Vo Vedickej Astrológií sa Kozorožec priraďuje k symbolu krokodíla. Čo sa však v modernej Astrológií nepoužíva. Prečo sa však toto zemské zviera pripisuje k vode? Prvou nápovedou je jeho hviezdna konštelácia, ktorá sa nachádza na úseku nebeskej oblohy nazývanej more. Druhou zaujímavosťou je, že planéta Neptún je v tesnej blízkosti Hviezdy Deneb Algedi, ktorá je nažiarivejšiou hviezdou Kozorožcovej konštelácie. ( O Neptúne sme si písali v minulosti, tak si to môžete prepojiť ).


V Gréckej Mytológií sa dozvieme príbeh o Saturne – Kronos ktorý stvoril z morskej peny Priciusa, prvého z rasy kozy a ryby. Tieto bytosti žili v mory blízko brehu, no vždy keď vyšli na súš ich rybí chvost sa stratil a s ním aj ich schopnosť vysokej inteligencie, reči a múdrosti. Pricius dostal od Saturnu schopnosť manipulovať časom a keď videl čo pevnina robí jeho rase, pokúšal sa vracať čas, kým nepríde na to ako tento proces zvrátiť. Keď si uvedomil, že to nedokáže postupne sa vzdal a tým prišiel o všetkých svojho druhu. Keďže bol nesmrteľný ani Kronos ho nemohol nechať zomrieť a teda Pricius trávi svoju večnosť na nebi ako jediný Kozorožec.


Z tohto uhla sa môžeme pozrieť na vnútorný svet Kozorohov ako veľmi osamotený. Niekde vo vnútri sa cítia ako jediný svojho druhu. Ako niečím výnimoční no nevedia to vždy pomenovať. Hľadajú dokonalosť ktorú si pamätajú, že mali, kým sa stali ľuďmi. Vraví sa, že Kozorožec miluje vrcholky skál kde sa môže dívať na všetko pod sebou. Avšak ja si myslím, že on tam hľadí na nebo aby uvidel svojho stvoriteľa – v akejkoľvek podobe. Či už Božskej alebo Metafyzickej. Z výšky je možné vidieť širší zmysel vecí a prepojiť sa so životom na hlbokej duševnej úrovni. Kozorohom vyhovuje izolácia, samota a ticho. Je to pre nich omnoho hodnotnejšie ako byť v neprimeranej spoločnosti. Neznesú ohováranie, podvody, malé rozhovory a zlé jedlo. Sú vyberaví, nároční a kritickí a znesú ich len silné povahy. Ak uvidíte Kozoroha sa hnať za prácou, kariérou a peniazmi je to preto, že doteraz nenašli nikoho, kto by im dal iný význam v živote ako vlastné naplnenie a spokojnosť. A po dosiahnutí svojich najvyšších snov sa aj tak rozhodnú žiť minimalisticky.


Na druhých ľuďoch si vážia stabilitu, loajalitu, autenticitu a pravdu. Ak budete klamať Kozorohovi nebude si vás vôbec vážiť a vaše slovo stratí hodnotu. Pre Kozoroha funguje hierarchia a keď vás postaví na piedestál musíte si udržať svoju hodnosť. Ak raz z rebríčka upadnete nižšie, bude vás stáť veľa úsilia sa dostať nazad. Kozoroh nerád stráca čas a ak ho budete zaťažovať svojimi problémami, musíte byť pripravení s nimi pracovať. Pretože Kozoroh vám presne povie ako z tej situácie von, no ak sa mu vyrozprávate len aby sa vám uľavilo a potom sa vrátite a urobíte to čo doteraz, nečudujte sa keď zrazu zmizne z vášho dosahu. Kozoroh má veľmi malú toleranciu na hlúposť a neschopnosť a teda málo tolerancie pre slabosť. Kozorožec na sebe pracuje, za oponou jeho úspechu či úsmevu sa skrývajú dlhé prebdené noci a perfekcionizmus. Je vtipný, vyberavý, neoblomne úprimný a cieľa vedomý. Ak mu nepomáhate na jeho ceste, tak mu v nej stojíte. Mnoho ľudí na Kozorohov má názor, že sú chladní. Avšak jeho suchosť voči vám značí, že mu nestojíte za emócie. Museli ste sa predstaviť v zlom svetle a druhú šancu nedostanete, pretože Kozoroh má úžasnú intuíciu a jeho prvý názor o vás je aj tak ten správny. Ak chcete Kozoroha za priateľa či partnera, musíte mať jednu z najvzácnejších hodnôt. A to je morálny kód. Ak nemáte hodnoty, zásady, morálny kompas a integritu ani sa nesnažte. Pretože nič z týchto vecí nemôžete predstierať a teda ani nemáte šancu. Avšak ak ste jediný svojho druhu a hľadáte spriaznenú dušu, Kozorožec chápe hĺbke života viac ako si ktokoľvek dokáže predstaviť a keď si vás raz vyberie, bude to navždy. 

Všetko najlepšie Kozorožci! 

Zdroj foto: Unsplash
Pripravila pre vás
IG: AltairAstrology
FB: AltairAstrology
WEB: www.altairastrology.zohosites.com
@AltairAstrology@gmail.com


Komentáre