Kozmetické prešľapy, ktoré kazia pleť: TIETO 3 chyby možno robíte aj vy!

Väčšina žien sa snaží dobre vyzerať. Niektoré chyby v starostlivosti o pleť im to ale kazia. Zlé kozmetické návyky totiž spôsobujú vznik akné, čiernych bodiek a ďalšie problémy s pleťou. Veľa dám si ale možno ani neuvedomuje, že robí niečo zle. Aby ste sa mohli vyvarovať nechceným pupienkom aj zhoršeniu kvality pokožky, musíte najskôr zistiť, o ktoré kozmetické prešľapy vlastne ide. Zhrnuli sme pre vás 3 najčastejšie.

Niektoré chyby v starostlivosti o pleť sa týkajú veľkého množstva žien. Ide o zlozvyky, ktorých sa oplatí raz a navždy zbaviť. Prečo a aké to sú? Možno ich robíte aj vy. Ak sa chcete vyhnúť vzniku nevzhľadných vyrážok a ďalším problémom s pleťou, je na čase sa im vyvarovať.

Žiadny opaľovací krém
Väčšina žien robí v starostlivosti o svoju pleť zásadnú chybu. Nepoužívajú totiž pravidelne opaľovací krém. Práve ten by ale mal byť, keď svieti silnejšie slniečko (nielen v lete), nevyhnutnou výbavou vašej kabelky. Aj keď nebývate priamo v tropickej oblasti, je potrebné, aby ste svoju tvár chránila pred slnečným žiarením. Zatiaľ čo na jar alebo na jeseň si vystačíte so slabším ochranným faktorom, v lete by ste mali používať krém so stupňom ochrany 20 SPF a vyšším. Zabránite tak zvýšenej tvorbe vrások, vzniku pigmentových škvŕn, vysúšaniu pleti, ale aj strate elasticity pokožky a jej predčasnému starnutiu.

Práve všetky spomínané problémy s pleťou totiž bývajú spôsobené jej nedostatočnou ochranou. Krém na opaľovanie si preto dajte do kabelky a majte ho radšej vždy po ruke, a to aj v prípade, že sa opaľujete ľahko, a nemávate problémy so spálením od slniečka. Ak sa vám nechce neustále nosiť všade so sebou krém na opaľovanie, vhodným riešením pre vás môže byť aj používanie make-upu alebo bb alebo cc krémov s ochrannými faktormi. Tie vás nielen ochránia pred slniečkom, ale vašu pleť aj zmatnia, zjednotia jej odtieň a zakryjú prípadné nedokonalosti.

Vyvarujte sa experimentovaniu
Nie nadarmo známe príslovie tvrdí, že všetkého veľa škodí. Ani prehnaná starosť o pokožku vrátane používania príliš veľkého množstva kozmetických prípravkov vašej pleti neprospieva. Dôležité je dať si pozor na kvalitu a jednotné zloženie kozmetiky, ktorú vlastníte. Niektoré krémy a pleťové masky navyše ani nemajú naozaj takéto účinky, aké sľubujú ich výrobcovia na etiketách. Kedykoľvek meníte značku kozmetických prípravkov, musíte si dávať zároveň pozor aj na možné alergické reakcie. Vyhnete sa tak prípadným vedľajším účinkom v podobe začervenania alebo nepríjemného podráždenia a svrbenia pokožky.

O svoju pleť sa radšej starajte primerane svojmu veku a pravidelne na ňu nanášajte len obmedzené množstvo dostatočne vyskúšaných a kvalitných kozmetických prípravkov. Medzi tie, bez ktorých sa skrátka nezaobídete, patria najmä denný hydratačný krém, odličovacie oleje alebo mlieko, čistiaca pleťová voda a už spomínaný krém na opaľovanie.

Žiadne alebo nedostatočné odličovanie
Mnoho žien robí chyby tiež v zásadnom každodennom rituáli, na ktorom závisí čistota ich pleti. Ide o nedostatočné, alebo niekedy dokonca žiadne odličovanie tváre. Aj keď prídete domov po únavnom a náročnom pracovnom dni alebo z dlhej oslavy, nezabúdajte svoju tvár poriadne a správne odlíčiť. Dajte si záležať, aby ste z tváre zmyla všetok make-up aj líčidlá. Po odlíčení ešte opláchnite tvár čistou vodou alebo ju rovno vyčistite na to určenými kozmetickými prípravkami. Zabránite tak vysušeniu pleti.

Pri odličovaní je zároveň dôležité používať šetrné odličovacie prípravky, ktoré sú určené priamo pre váš typ pleti. Pleť po odlíčení nesmie v žiadnom prípade páliť, svrbieť ani červenať. A prečo je odstraňovanie make-upu vlastne tak dôležité? Keď sa na noc správne odlíčite, vyhnete sa upchávaniu pórov na tvári, a s tým spojenému akné v podobe začervenaných pupienkov a čiernych bodiek. Navyše pravidelným odličovaním umožňujete pokožke, aby sa počas noci mohla dostatočne zregenerovať, čím sa zlepší aj jej celková kvalita. Pravdepodobne tak vďaka odličovaniu konečne prestane byť vaša pokožka mastná alebo naopak príliš vysušená.

Zdroj foto: Freepik.com

Komentáre