5 tipov, ako s deťmi precvičovať angličtinu počas prázdnin

Väčšina detí sa počas roka venuje anglickému jazyku, či už v škole alebo na rôznych krúžkoch. V lete potom cestujú s rodičmi do zahraničia. Kedy prichádza správna chvíľka na precvičenie jazykových znalostí?

Angličtina sa stáva univerzálnym dorozumievacím jazykom pre ľudí takmer z celého sveta. Deti si preto anglické znalosti precvičujú aj v štátoch, kde sa hovorí po anglicky.

Príprava, napríklad cestou autom
Pri príprave na aktívne používanie angličtiny prídu vhod hry, ako sú napríklad slovný futbal, pantomíma alebo výmena rolí. Dieťa sa stane rodičom, predavačom, učiteľom a rodič naopak dieťaťom alebo nakupujúcim. Dieťa si bude ceniť to, že im niekto dôveruje, a teda, že ich nechá hrať rolu učiteľa alebo rodiča. Uvidíte, že aj vaša ratolesť sa do toho rada pustí.

Rodičia príkladom
Deti by mali vnímať, že aj ich rodičia sa angličtiny neboja a počas dovolenky ju často používajú. Preto je vhodné deti prizvať aj pri vybavovaní hotela alebo pri jednaní v autopožičovni.

Objednávanie jedla
Dobrou motiváciou na používanie angličtiny je objednávanie jedla v reštaurácií. Podobne funguje aj nákup vytúženej hračky. Ak má dieťa chuť na zmrzlinu, nech si ju objedná samé. Na ďalší deň už môže objednávať pre celú rodinu.

Pochvala za každý pokus
Rodičia by mali deti pochváliť za akýkoľvek pokus o anglickú konverzáciu. Naopak, nie je vhodné deti odrádzať so slovami „To radšej poviem ja, ty to nezvládneš,“ a podobne. Takýto prístup môže deťom používanie angličtiny sprotiviť.

Kluby pre deti
Nebojte sa deti umiestniť počas dovolenky do klubu, ktorý organizuje hotel. Väčšinou sa v nich hovorí po anglicky. To isté platí aj pre kamarátov z iných štátov v mieste pobytu. Hra na pláži, ihrisku alebo pri bazéne ich núti ku konverzácií. 

Vyskúšate tieto tipy aj vy? Napíšte nám do komentára pod článkom.
Zdroj foto: pixabay.com

Komentáre