Kanye West chcel zaočkovať 40 000 ľudí. Dopadlo to fiaskom!

Americký hudobník Kanye West patrí medzi tých, ktorí majú u svojich fanúšikov mimoriadne veľký vplyv. Minimálne módne značky sa už niekoľko rokov bijú o to, s ktorou Kanye uzavrie kontrakt a prepožičia im svoje meno. V prípade osvety očkovania proti ochoreniu Covid-19 však ani vplyvné meno nemusí pomôcť.

Ak by vám pár rokov dozadu niekto povedal, že sa na koncerte svojho obľúbeného interpreta nechal zaočkovať, tak by ste si zrejme mysleli, že ide o vtip. Pár dní dozadu však v americkej Atlante organizoval svoju šou Kanye West, ktorý tu predstavil svoj nový album Donda. Každý návštevník mohol nechať zaočkovať vakcínou proti ochoreniu Covid-19 od spoločnosti Pfizer. West veril, že sa toto gesto stretne s veľkým úspechom, no opak bol pravdou. 

Hromadné očkovanie dopadlo obrovským fiaskom, nakoľko záujem zaočkovať sa prejavila len štvorica fanúšikov. Zástupcovia haly, kde sa koncert odohral vidia problém v tom, že vakcinačné centrum bolo umiestnené len na jednej strane štadióna, kde sa mnohí návštevníci pravdepodobne ani nedostali. Ďalší dôvod je zrejem aj ten, že očkovanosť v USA už prekročila hranicu 50%, a tak zrejme veľká časť publika už bola zaočkovaná. V neposlednom rade tiež mohol Kanye počítať s tým, že väčšina fanúšikov očkovanie počas koncertu odignoruje aj z toho dôvodu, že by následne nemohli požívať alkoholické nápoje, ktoré sú pre mnohých ľudí pri takejto príležitosti bežné.

Zdroj foto: Instagram.com

Komentáre