ZATMENIA Jún 2020

• V minulosti sa na Zatmenie naši predkovia dívali ako na Boží signál hnevu, a znamenal pre nich negatívny význam. Postupom času a vývoja vedomia a poznania Vesmíru a Astronómie sa aj ich význam začal meniť a v dnešnej dobe sa Zatmení už málokto desí.

• Avšak, naozaj platí jedna vec – nedívať sa na Zatmenie priamo a ani sa nevystavovať jeho žiareniu.

Je vhodné držať pôst a v žiadnom prípade sa cez Zatmenia neprejedať. Dokonca aj úroda by mala byť skrytá v záhrade, aby na ňu Zatmenie nepôsobilo! Všetko jedlo, ktoré máme doma dokonca zostarne o niekoľko dní a stratí svoju plnú hodnotu, tak je vhodné sa pred Zatmením jedla akoby zbaviť a po Zatmení si počkať na čerstvé zásoby a znova si nakúpiť. Neberte to na ľahkú váhu :)

Taktiež stárneme aj my a naša pokožka, čiže všetko čo nám škodí bežne ako alkohol, cigarety, drogy alebo proste iné nezdravé habity, sú cez Zatmenie znásobené, takže sa treba dobre postarať aj o seba a svoje telo a pokožku.


Astronomicky ako funguje Zatmenie?

Spirituálne a Astrologicky : 

• Zatmenie je moment, ktorý prináša Osudové Momenty a Životné Zmeny.

Istou časťou má charakter Uránu – nepredvídateľnú možnosť zatočiť s našim životom ako na rulete pre naše najvyššie dobro.


Poznáme dva typy Zatmenia – Solárne a Mesačné 


Solárne : Sa manifestujú vo vedomej rovine. A pretavia sa do hmatateľnej úrovne. Osobne zasahujú do smerovania nášho života, do osobnej úrovne ega a vnútornej autority prejavenej navonok. Viac si ich uvedomíme vo vedomí a náš život dostane nový šat alebo kompas. Kedysi sa im pripisoval pád alebo zmena u Panovníkov Sveta, čiže na Kráľoch, Cisároch, Vodcoch a samozrejme v modernej dobe sú o Hlavách štátu, Prezidentoch, Autoritách a vláde. Taktiež, niektoré krajiny majú stále Kráľovstvo a teda aj Kráľ či Kráľovná… Ich effekt má trvanie až do 6tich mesiacov!


Mesačné : Sa hlavne prejavuje na vnútornej sfére duše, citov, emócií a nášho tela. Duševný posun, uvedomie a zmena. Toto Zatmenie sa týka namiesto Monarchie a Panovníkov vo svete obyčajných ľudí, všetkých ľudí a nás ako kolektívu – tzv opak vlády. Čiže môžeme si hneď aj odvodiť, že posledné Zatmenie, ktoré bolo 5 Júna na osi Neptún Mars Mesiac a Slnko v opozícií sa zmanifestoval ako konflikt medzi Autoritou a bežnými ľuďmi ako absolútny protest (Mars) v kolektívnej viere a boji za niečo, na čom ľuďom záleží a týka sa celku ( Neptún ) - Situácia v Amerike. Kde ľudia po meste aj s celebritami protestovali v obrovskej miere proti útlaku a rasizmu. Tento konflikt je stále aktuálny a očakávame druhú vlnu v Júli pri ďaľšom Zatmení Mesiaca… Ich effekt je do dvoch týždňov pred a po.

Narodili ste sa na Zatmenie? Ako to zistíte?

Vo vašom Horoskope to bude vyzerať napr takto :

- Mesačný Uzol musí byť v dosahu Slnka alebo Mesiaca aby Astrologicky bolo jasné, že nastáva Zatmenie.

Samozrejme, čím bližšie tým silnejšie Zatmenie je.

Zatmenie 5. Júna bolo čiastočné pretože malo medzi MU a SL až 15 stupňový odstup.

Zatmenie Slnka ako vidíme na tomto obrázku bude extra silné, pretože sa nachádza v absolútnej konjunkcií s Mesačným Uzlom

( North Node – Rahu )


Viac o Mesačných Uzloch si môžete prečítať aj v staršom článku odomňa do 16.07.2019 :)

ALTAIR ASTROLOGY ~

www.altairastrology.com/

Facebook: AltairAstrology

Instagram: @AltairAstrology
Komentáre