Čo znamená byť ženou?

Keďže sme nedávno mali Medzinárodný Deň Žien, rada by som napísala pár slov na túto tému. Málokto z nás sa naozaj zaoberá otázkou, čo to znamená byť Ženou? Pripadá nám to úplne prirodzené, ňou proste byť a všetko ostatné sa akosi prispôsobí. Ale čo ak nie, čo ak to má vyvíjajúcu sa odpoveď presne tak, ako sa vyvíjame my? Som si istá, že mnohé z nás sme si nepoložili otázku, akou ženou chceme byť. Čo sa nám na ženstve páči a čo sa nám nepáči. Je veľmi dôležité, aby každá z nás začala svoju femininitu navigovať autentickým smerom a stala sa tak jej najvyššiou možnou formou – Divine Feminine ~ Je podstatné, aby sme si najprv uvedomili, čo si o ženstve myslíme vo vedomej mysli. Vezmite si papier a pero a začnite písať svoje vedomé domnienky, názory a uhly pohľadu na to, čo pre váš znamená byť ženou. Dajte si na to pár dní a vždy, keď vás niečo napadne, zoznam doplňte.

I. Čo znamená byť ženou?

II. Čo znamená byť ženou u nás doma?

III.Čo znamená byť ženou v mojej práci?

IV.Čo znamená byť ženou v spoločnosti a na Slovensku, je tam rozdiel?

V.Čo si myslím, že znamená byť ženou podľa mňa a čo z toho som sa naučila v detstve?

VI.Čo si myslím, že znamená byť ženou ja? Ak sa dobre pozriete na rozpísané názory, a dajte si jednu otázku.

Ako sa z toho cítim?

Ak sa dobre naladíte na svoje pocity a odpoviete si, že sa vám to nepáči a necítite sa dobre, viete, že je čas na zmenu. To, akou ženou budeme, je iba na nás. Ako chceme vyjadriť svoje ja, musí odzrkadľovať slobodnú vôľu a vnútornú realitu, ktorú chceme ukázať. Nie názory, alebo očakávania nikoho iného, hoci aj niekoho, na kom nám zaleží. Treba si uvedomiť, že jedna z najsilnejších vibrácií, ktorou človek môže narábať je autenticita. Z nej vyplýva ako sa bude odvíjať každý náš krok. Všetko, čo podnikneme, čo je postavené na autentickom prejave, autentickej túžbe, alebo je nám autentické bude mať skvelé výsledky. Hoci nie zo dňa na deň- prvé dni, alebo aj týždne môžu byť náročné, podľa toho, ako veľmi ste od svojej vnútornej pravdy boli odklonené. Predstavte si to ako obrovskú loď, ktorá sa plaví už dlho určitým kurzom. Na jej obrátenie nebude stačiť minúta. Treba zadať nový kurz a postupne sa ním začať obraciať. Môže to byť veľmi pomalá zmena, ktorá bude vyžadovať veľa trpezlivosti a časté seba spytovanie. Bude treba neustále pozorovať, či sme v novom kurze. To znamená - každý deň je nový a treba sa pýtať samej seba, či to, čo sa cez tento jeden deň deje je mi autentické a či to naozaj chcem. Samozrejme sa treba pripraviť na to, že niekedy bude ťažké rozhodnúť sa a niektoré z nás to budeme musieť robiť samé.

Tak ako prejsť deň?

Keď ráno vstanete, chcete si obliecť, čo si obliekate, alebo ste vždy chceli niečo úplné ale sa šatami len zakrývate? Nosíte niečo, čo si myslíte, že je vhodné, ale necítite sa v tom dobre? Je dobré si urobiť v šatníku počiatočné zmeny. Skúste si z neho vyradiť aspoň jednu vec. A nahradte ju niečim, čo bude o krok dopredu a vám viac autentické. Ako sa s prezentujete, aké máte vlasy, make up – chcete ho nosiť? Chcete prestať nosiť rifle a obliekať si sukňu, alebo naopak? V sebaexpresii neexistujú správne, alebo nesprávne odpovede. Iba tie, ktoré nie sú pravdivé. Takto sa môžete do jedného roka, absolútne pretransformovať z istej formy na úplne novú. Prirodzenú formu zovňajškom, ale aj vnútrom. Je samozrejme dôležité sa pozorovať, nielen to, ako vyzeráme navonok, ale aj ako sa prezentujeme, postoj tela, chceme cvičiť alebo to naozaj nie je pre nás? Čo jeme a ako sa vyjadrujeme. Chceme nosiť opätky, alebo nie? Po dôkladnom preskúmaní všetkých aspektov možnej ženskosti je na čase všetko nové aj vyskúšať. Nebudete totižto vedieť, čo sa vám páči hneď iba z hlavy, ale bude super, ak si všetko aj odskúšate. Zmyslom pokus a výsledok. Ja som takouto zmenou začala prechádzať pred asi dvoma - troma rokmi a naozaj sa stále zdokonaľujem. Avšak, tento proces je úžasný a baví ma. Určite bude aj vás.

Na túto tému sa môžeme spolu porozprávať aj v našom fóre ^^

Zdroj obrázkov: Omar Lopez, Simon Maage on Unsplash

Komentáre