Charakteristika znamenia Vodnár

A sme znova pri mojej obľúbenej kategórií Zodiak • Nezabudnite si túto charakteristiku prečítať, ak máte hlavne Slnko, ASC, Mesiac vo Vodnárovi, alebo je Urán vaša Planéta :) Určite ešte mnohých z vás prekvapí, že Vodnár je Vzdušné Znamenie. V zvieratníku je zobrazovaný ako posledné Znamenie s ľudskou podobou, čo nám naznačuje, že má veľmi komplikovanú, ale ľudskú charakteristiku. Zosobňuje jej najväčšiu silu a jej najväčšiu temnotu. Avšak, kým sa dostanem hlbšie, treba opäť porozumieť najprv ich patrónskej planéte Uránu. Pod Urán patrí fyzika, Sci-fi, veda a Metafyzika a aj Astrológia. Urán je generačná planéta s veľmi pomalým orbitom, avšak s obrovsky rýchlym impaktom v ľudskom živote. Uranus – Otec Nebies a Bleskov. Z mytológie uvedený ako dieťa Zeme a Éteru. Urán je ten, ktorý je spojením Zeme a Vesmíru a v živote nám prináša slobodu, vyššie vedomie, rovnosť a prebudenie do Božskej Podstaty. Učí nás, že sme si všetci rovní a hodnota človeka nespočíva v tom, čo má, ale ako je prepojený so svojou dušou v hmotnej rovine. Uranus sa prepája s Bleskom hlavne kvôli jeho nečakanému úderu. Niekedy je to úder, ktorý nás ochromí a paralyzuje, kým sa z daného šoku spamätáme, už niet po mrakoch ani stopy. Urán je planéta, ktorá sa díva na to, čo ako kolektív a aj individuálne potrebujeme. To, čo nás obmedzuje, čo nám limituje perspektívu, to, čo nazývame v duchu väzením, ale zotrvávame v tom. Ak nie sme schopní prekonať a prelomiť všetko, čo zväzuje našu dušu a naše fyzické ja. Urán zasiahne, všetko spadne, zhorí, zničí sa, len aby nás to oslobodilo – hoci aj nasilu a za traumatických náhlych zmien. Je to niečo, ako úder kladivom, po ktorom sme ale všetci túžili, len sme na daný krok nemali silu a odvahu. Urán sa díva na Saturn a všetko to, čo Saturn postavil, vybudoval a poskladal sa snaží rozpínať. Ak sa táto zmena neudeje, Urán sa postaví na odboj. Urán nás núti pozerať sa dopredu a za hranice toho, čo si myslíme, že je konečná čiara. Kedysi Saturn vyznačoval hranicu poznaného Vesmíru a myslelo sa, že za ním je iba priestor... Neskôr, keď William Herschel objavil Uranus, všetky doposiaľ postavené údaje a tzv. hranice sa posunuli. Nielen vo fyzickej úrovni, ale aj myšlienkovej. Urán pracuje s 5. elementom a prepája hmotné s nehmotným.

Keď sa pozrieme na Uránové potomstvo – Vodnárov, hneď chápeme lepšie, však? Vodnár je znamenie, ktoré je len ťažko popísateľné, pretože sa stále mení a rozpína a vždy vyčnieva z davu. Je nadčasový, neoblomný,individuálny a metafizický. Niekedy je ich výzor zvláštou súhrou krásy a čudnosti, že nevieme hneď, kam ich zaradiť, ale nakoniec sa zamilujeme práve do tejto necharakterizovateľnej formy. Vodnár má zvláštnú hĺbku, akoby nosili v sebe vesmír a vy sa v ich prítomnosti ocitnete ako astronauti, ktorí prechádzajú stavom beztiaže. Vodnármi sú ľudia posadnutí, pretože sa zdá, že je nemožné ich polapiť a dostať nohami na Zem. Niektorí sa o to budú pokúšať celý život, hnať sa za dúhou a hneď, ako si myslia, že ju dostali, znova sa vyparí.

Vodnár je dušou rebel a jeho sloboda nevyplýva z toho, že sa nikdy nezamiluje, ale z prepojenia na úrovni, ktorej väčšina ľudí nikdy nepochopí. Aby ste si rozumeli s Vodnárom, musíte mať určité postavenie tiež v tomto znamení, alebo prominentný Urán vo vašom charte, inak sa budete krútiť dokola a snažiť sa im porozumieť prešpekulovanosťou. Vodnár verí, že sme si všetci rovní a neexistuje pre neho žiadna hierarchia. Všetky pohyby za jednotu idú od Uránu napríklad ako Mesiac LGBT ,ktorý je oficiálny vo Februári, keď Slnko prechádza Vodnárom. Vodnár je zobrazovaný ako postava držiaca kalich, z ktorého sa na svet leje voda. Toto je symbolika, ktorú treba pochopiť – Vodnár sa nedíva na to, kto je z akej krajiny, alebo z akej ste sociálnej vrstvy. Rozlieva vodu cez celý svet, každému rovnako a rovnomerne – voda ako element tu symbolizuje to, čo všetci najviac potrebujeme, takže veľakrát, ak nie vždy, uvidíte Vodnára ako Ambasádora, filantropa, alebo bojovníka za ľudské práve a rovnosť. Ako rebela proti diskriminácií a sexizmu. Nájdete ho zapájať sa do káuz okolo seba a snažiť sa vo svete urobiť pozitívnu zmenu. V tomto si skvele rezonuje so Strelcom a Váhami. Vodnár v osobnom živote často potrebuje zmenu a rád je vytrhnutý z kontextu dennej rutiny. Veľa Vodnárov mužov má zaujímavý účes, alebo častokrát nemá vlasy – vyholené účesy. Ukazovať holú lebku je aj symblociky vnímané ako znak postavenia duchovného rastu nad hmotné hromadenie a nájdeme tento znak aj na osvietených Monkoch ako symbol neutrálnej moci a hodnoty. V štýle obliekania je extravagantný, pohodlný a štýlový. Hlavne, ak máte Venušu vo vodnárovi, váš štýl sa môže často meniť a byť absolútnym odrazom vášho spirituálneho levelu a úrovne vnímania. Je to jedno z najpriateľskejších znamení, ktoré sa s vami bude rozprávať o všetkom a vždy bude dbať na to, aby ste sa cítili dobre. Iba málokedy nájdete Vodnára klamať, pretože pre nich to nedáva zmysel. Takýto Vodnár si osobne musí prechádzať istým tunelom a jeho uvedomenie nastane skrz tieto situácie. Vodnár je človek v láske verný, ale iba vtedy, ak cíti, že ho milujete pre to, kým je a nechcete ho meniť v žiadnom smere. Nesmiete ho obmedzovať a ani si myslieť, že ste nad ním autorita. Ak chcete byť s Vodnárom naučte sa nesťahovať ho dolu k vám a na vašu úroveň, ale postavte si schodíky za ním do nebies.


Pripravila Altair Astrology.com

Všetko Najlepšie Vodnári <3

Komentáre