Celiakia

Dnes vieme o celiakii podstatne viac informácií ako pred povedzme desiatimi rokmi. Bezlepkové diéty držia častokrát aj tí, ktorí celiakiu nemajú lekárom potvrdenú a mnohokrát sa dostávajú do nemilosti kuchárov či čašníkov v reštauráciách, ktorí tak celiatikov vnímajú skôr ako hypochondrov než ľudí s vážnym ochorením. Pritom život bez lepku nie je vôbec jednoduchý.

Hoci predstava chrumkavého chlebíka je pre väčšinu z nás úplne bežná a príjemná, pre pacientov s celiakiou predstavuje peklo na zemi. Prečo? Pretože po takejto „chuťovke“ to začína. Bolesť brucha, hnačky, ťažký žalúdok..... Spýtali sme sa preto nutričnej poradkyne Ing. Janky Trebulovej, čo to tá celiakia je a prečo vlastne vzniká.

zdroj: Pxhere.jpg

Ing. Janka Trebulová, Alimonia s.r.o, sídlo poradne Hviezdna 2 BA – Podunajské Biskupice

Celiakia postihuje asi 1% európskej populácie. Často si ani neuvedomíme, že môžeme mať celiakiu, pretože bolesti brucha, nadúvanie, hnačka alebo zápcha môžu byť príznakom aj v prípade mnohých iných ochorení. Celiakia je vlastne dedične podmienené autoimunitné ochorenie. Náš organizmus rozpoznáva čiastočne strávený lepok v čreve ako cudzí prvok a začne sa mu brániť. Výsledkom je poškodzovanie sliznice tenkého čreva a vznik série ďalších autoimunitných pochodov, ktoré poškodzujú ďalšie orgány a tkanivá v tele. Čo to vlastne znamená? Naše telo nedokáže spracovať prijatý lepok a tak nestrávený lepok spôsobuje zápal sliznice tenkého čreva. Dochádza k nedostatočnému vstrebávaniu živín z tráviaceho traktu do organizmu, čo sa prejavuje rôzne. Ak sa nedostatočne vstrebávajú stopové prvky sme unavení, máme zlú kvalitu vlasov, trpíme depresiami. Ak telo príjme nedostatok vápnika máme slabé kosti, čo sa prejaví zvýšeným rizikom zlomenín a väčšou kazivosťou zubov. Ak chýba vitamín B12 často sa vám objavujú popraskané kútiky úst, svalová slabosť, zápaly jazyka. Celiakia je často sprevádzaná aj ďalšími autoimunitnými ochoreniami napríklad cukrovka 1.tpu, lupus, zápal pečene, hrubého čreva a iné.

Ako teda odhaliť prítomnosť celiakie?

Nie je to až tak zložité. No má to jeden háčik. Keďže príznaky celiakie sú podobné príznakom iných bežne sa vyskytujúcich ochorení, väčšina lekárov pátra najskôr po nich. Prvým krokom ako zistiť celiakiu je vyšetrenie krvi na detekciu špecifických autoprotilátok. Na potvrdenie sa potom berie vzorka (biopsia) z tenkého čreva na histopatologické vyšetrenie. Až dané vyšetrenie nám potvrdí celiakiu. Toto ochorenie sa vyskytuje ako v detskom veku tak aj v dospelosti a nevyhnú s mu ani starší ľudia. Pri potvrdení celiakie je alfou a omegou vynechať z jedálnička potraviny obsahujúce lepok. Teda všetky obilniny ako pšenica, raž, jačmeň, ovos. Patria sem aj hotové výrobky a polotovary ako mäsové výrobky (párky), polievky v sáčku, cestoviny, pekárenske výrobky a mnohé iné. Preto je potrebné do jedálnička zaradiť potraviny bezlepkové ako sú ryža, kukurica, quinoa, tapioka, strukoviny, batáty. Toto ochorenie sa nedá vyliečiť a bezlepkovú diétu je potrebné dodržiavať celý život. Práve dodržaním diéty zápal čreva ustúpi a sním aj nepríjemne príznaky, ktoré nám strpčovali život. Je veľmi dôležité, aby diéta pri celiakii bola dodržiavaná čo najprísnejšie. Preto Vám možno pomôže rada od výživového poradcu, ktorý Vám pomôže spestriť jedílniček novými chutnými receptami a zároveň pomôže aj užitočnými radami. Ak máte o takéto služby záujem, kontaktujte ma na mailovej adrese trebulova@alimonia.sk, alebo na čísle 0905 910 469

Vyskúšajte Jankin recept 

  • Jablkový koláč z mandľovej múky
  • mandľová múka 1 šálka
  • rozpustený kokosový olej 1/2 šálky
  • kokosový/trstinový cukor 1/2 šálky
  • jablko nakrájané na kocky 3 ks
  • vajce 2 ks
  • kypriaci prášok do pečiva 1 ČL
  • mletá škorica podľa chuti
  • soľ štipka

Rúru si predhrejeme na 180 stupňov. V jednej miske si zmiešame múku, prášok do pečiva, mletú škoricu podľa chuti a štipku soli. V druhej miske si ručne metličkami vyšľaháme vajcia s kokosovým cukrom a kokosovým olejom. Mokrú zmes vylejeme do suchej zmesi a vymiešame hladké cesto. Potom si ošúpeme jablká, odstránime stred a nakrájame na stredne veľké kocky. Jablká opatrne vmiešame do cesta a vylejeme do menšej formy (23 x 23 cm) vyloženej papierom na pečenie a pomaly pečieme 60 minút (nepridávajte teplotu, pečte pomaly pri 170-180 stupňoch). Pred krájaním necháme vychladnúť.


Komentáre