Ako správne ukončiť vzťah?

Hneď v úvode vám chcem povedať, že tak, ako ukončíte svoj posledný vzťah, je to, ako začnete ten nový. Každý človek je individuálny a to, čo vznikne vo vzťahu medzi ním a vami je absolútne svojské, a preto má každý rozchod a oddelenie svoj vlastný čas a podmienky. Najlepšie je si tým prejsť bez rád iných ľudí, ktorí do toho vkladajú ego, alebo vlastné skúsenosti.

1. Nerozchádzajte sa s niekým, ku komu stále niečo cítite a viete, že vnútorne odísť nechcete. Takýto odchod vás zasekne na vašej ceste a budete mať problém sa posunúť dopredu. Mnohí sa pre toto k sebe vracajú, pretože na všetkých úrovniach tento vzťah nebol dokončený. A treba si ešte niečím spolu prejsť.

2. Nie všetky problémy sú dôvodmi na rozchod, sú zväčša lekciami, ktoré vzniknú, keď sa dvaja oddelia od seba. Keď nie sú na seba naladení, keď im niečo chýba a nevedia sa vyjadriť. Naučte sa teda otvorenej komunikácií, kde odhalíte absolútne všetko, iba toto vám dá pokoj v duši, keď viete absolútnu pravdu o všetkom tak, ako to je v danom momente.

3. Prevezmite zodpovednosť za váš vzťah. Mnoho ľudí odchádza zo vzťahu hádzaním hliny na hlavu partnera. Je to jeho chyba a on je takýto a kvôli nemu/ nej atď. Toto nevedomie o sebe samom a neprijatí osobnej zodpovednosti za vzťah vás stavia do pozície obete, z ktorej sa nevymaníte ani v nasledujúcom vzťahu. Uvedomte si, že každý vzťah, v ktorom ste, vznikol, pretože ste to dovolili a rozhodli ste sa preň sami v slobodnej vôli.

4. Vzťah je zrkadlom. Tak, ako sa k sebe správate vy, sa bude odzrkadľovať na partnerstve. Takže, ak máte pocit, že sa vám niečo na vašom vzťahu nepáči a vidíte to ako dôvod na rozchod, najprv si spravte vnútornú prehliadku, ako sa k sebe správate vy. Neopravujte odraz v zrkadle, ale zrkadlo samotné, teda seba a uvidíte zmeny aj navonok.

5. Neodchádzajte z hnevu. Hnev je výsledkom pocitu bezmocnosti, ktorý zažívate a treba z tejto emócie najprv odísť a odosobniť ju od partnera. Ak aj po vyriešení pocitu za hnevom budete chcieť odísť viete, že je to správne, vzťah je zrelý na koniec naozaj iba vtedy, ak už necítite nič a odchodom sa vám len príjemne uľaví. Ak ste v súlade emočnom, myšlienkovom a aj fyzickom a neprežívate žiadne extrémy. Je to ako keď zrelé ovocie spadne zo stromu.

6. Po rozchode je dôležité si dať čas a priestor na regeneráciu. Preskúmajte či vás tento vzťah nepoznačil a nezanechal vo vás žiadne obmedzujúce vzorce. Napríklad : Teraz už viem na čo si dávať pozor... alebo už nebudem nikomu robiť sluhu .... alebo chcem niekoho kto bude úplne odlišný. Toto je obmedzenie, ktoré ste sa ´naučili ´ v tomto vzťahu a myslíte si, že vám to pomôže pri výbere nového partnera. Avšak, nepomôže. Potrebujete byť znova ako čistý nepopísaný list. Akoby sa nič nikdy nestalo.

7. Ak ste sa z rozchodom vysporiadali fyzicky aj mentálne, či emočne, ešte sa treba odpojiť aj spirituálne.

Ako na to si presne popíšeme v nasledujúcom článku.

Obrázok: Unsplash

Komentáre