Hudba, arzén aj mydlo: Takto chudli dámy v minulosti

Niektoré metódy, ako získať štíhly pás a krásne stehná, boli vtipné, iné naozaj nebezpečné. Štíhlosť nie je ideálom krásy len modernej doby. Ženy držali diéty a skúšali rôzne metódy na chudnutie už od nepamäti. Tu sú tie, ktoré nám dnes dvihnú obočie. Doma ich neskúšajte.

Arzén

Viktoriánska doba bola plná nástrah a nezmyselných vynálezov. Ak sa chceli viktoriánske dámy udržať štíhle, odporučené dostali tabletky obsahujúce arzén. Prudko jedovatá látka im však namiesto zrýchlenia metabolizmu skôr spôsobovala bolesti, vážne zdravotné problémy a v niektorých prípadoch ich stála život.

Cigarety

V dvadsiatych rokoch prišli do módy cigarety. Tabakové spoločnosti boli už vtedy vynaliezavé a jeden z reklamných sloganov znel, že fajčenie znižuje apetít a chudne sa z neho. Dámy fajčili ostošesť, pretože vtedy ešte netušili, že cenou za menšiu chuť do jedla bude ich zdravie.

Hudba

Jeden šikovný podnikateľ taktiež v dvadsiatych rokoch vytvoril špeciálny album s piesňami, pri ktorých počúvaní sa chudne. Ich tajomstvo vysvetlil jednoducho „moja metóda pracuje so silou prírody“. Dámy viac vedieť nepotrebovali, kupovali si nahrávky a čakali, kým začnú odchádzať kilá. Tie však zostali, a preto bola táto „diéta“ v móde iba krátku chvíľu.

Prežúvanie a...

Vypľúvanie. Začiatkom 20. storočia bola obľúbená metóda, pri ktorej ste si mohli vychutnať akékoľvek jedlo aj vo veľkom množstve. Kľúčom k úspechu bolo neprehltnúť ho. Sľubovala zážitok z chuti a jedenia samotného, ale žiadne kilá navyše. Vo svojej podstate je to pravda, ale niektorí to brali doslovne a vyhladovali sa. Škoda všetkého toho jedla..

Mydlo

„Zmyte zo seba tuk a roky navyše!“ Tak znela reklama na „chudnúce“ a „omladzujúce“ mydlo. Zázračné mydlo sľubovalo zbaviť vás dvojitej brady, tuku na bruchu či tučných členkov. Dámy sa snažili premydliť ku krajšej postave a mydlo rýchlosťou blesku mizlo z pultov. O tom, či fungovalo, už nie sú záznamy.

Vibračné pásy

Trochu pripomínajú aj niektoré moderné prístroje na chudnutie. V minulosti to boli veľké vibračné pásy, ktoré sa upevnili okolo problémových partií a tie vďaka špeciálnej plošine vibrovali, čo malo spaľovať tuky a posilňovať svaly bez námahy. V skutočnosti sa však tukové vankúše len trochu „pretriasli“, ale zostali.

Korzety

Pevne stiahnuté korzety mali nielen vizuálne zoštíhliť, ale pravidelným nosením mali ubrať z hmotnosti. Výsledkom však boli len pomliaždené vnútorné orgány a problémy s dychom, ktoré viedli k odpadávaniu. A niektoré ženy si ich šnurovali až tak pevne, že si lámali rebrá. Ak rozmýšľate, ako sa dostať po sviatkoch späť do formy, vyskúšajte Coolsculpting .

Zdroj obrázku: Yahoo lifestyle

Komentáre