Rozkrojená cibuľa v miestnosti: Fígeľ našich babičiek skutočne funguje!

Máte doma veľkú zásobu cibule? Ak nie, rýchlo si pre ňu zájdite do obchodu. Prichádza obdobie, kedy na nás vo veľkom číha kašeľ, chrípky aj prechladnutie. Práve cibuľa je v boji proti týmto chorobám skvelým pomocníkom. Presvedčili sme sa o tom sami, pretože sme vyskúšali jeden z „cibuľových“ trikov našich babičiek. A skutočne funguje!

O cibuli sa hovorí, že je to prírodné antibiotikum, ktoré má všestranné využitie. Naše babičky liečili cibuľou suchý dráždivý kašeľ. Ich fígeľ je jednoduchý: Ošúpete cibuľu, rozkrájate ju na polovicu a necháte na nočnom stolíku vedľa seba počas noci. Uvidíte, že na druhý deň vám bude omnoho lepšie.

V čom tento fígeľ spočíva? Ak celú noc budete inhalovať výpary z cibule, ktoré majú silný antibiotický a protizápalový účinok, pomôžu vám zničiť baktérie a vírusy. Tým priaznivo pôsobia aj pri ochoreniach dýchacích ciest, ako je práve suchý dráždivý kašeľ. Cibuľa naviac dokáže dezinfikovať ústnu dutinu, nosnú sliznicu aj dýchacie cesty.

Ošúpaná cibuľa v miestnosti má podľa našich babičiek ďalšie pozitívne účinky. Cibuľa vraj dezinfikuje vzduch. Ako často by sme mali cibuľu vymieňať? Po 10 až 12 hodinách nožom ošúpete ďalšiu čas použitej cibule a môžete ďalej inhalovať. 


Zdroj obrázku: Unsplash

Komentáre