Ako si upratať šatník- manuál

Ako si upratať šatník?

Teraz si určite ťukáte na čelo a pýtate sa samé seba prečo ste vlastne tento článok vôbec začali čítať. Zrejme to bude zvedavosť, či náhodou nemáme pre vás efektívny tip ako vyťažiť z vašej skrine viac.

A viete vy čo? Máme! A nie len jeden.


Ak máte neustály pocit, že si nemáte čo obliecť, tak tento problém isto iste nesúvisí s tým, že by ste v tej vašej skrini mali vecí málo. Práve naopak! Máte ich tam veľa. Prípadne tam máte tie isté, či veľmi podobné kúsky odevov s nepodstatnou obmenou. Aj tie vo vás vyvolávajú pocit, že nosíte stále to isté dokola. A verte nám to vaše VEĽA sa kombinuje oveľa horšie ako MÁLO ale presne.


Upratať si šatník neznamená iba poukladať šatstvo či utrieť prach. Znamená to aj správne si šatník pretriediť. A ten vytriedite iba vtedy ak si zodpoviete na jednoduché otázky.

Kto som? Som športový typ alebo skôr preferujem ženskosť? Čo nosím najviac? Kam chodím najčastejšie? Aké farby a vzory mám rada? Aké strihy sa mi páčia? V akých materiáloch sa cítim najlepšie? V čom sa páčim sama sebe?

Akonáhle sa vám podarí zadefinovať si vysnívaný šatník, je čas ho aj vytvoriť. Nie, nie. Žiadne nákupy! Ide sa upratovať. Vyberte veci, ktoré ste vytriedili podľa vyššie spomenutých otázok a dajte ich na kopu A). Zvyšok rozdeľte na ďalšie dve kopy. Na kope B) budú veci, ktorých sa z akéhokoľvek dôvodu neviete vzdať a na kopu C) veselo naskladajte veci, o ktorých viete, že ich nenosíte a nosiť ani nebudete.


Kopu B si uskladnite mimo vášho šatníka a keď budete mať chuť váš šatník osviežiť, tak predtým ako vbehnete do obchodov sa pozrite, či vám práve tu niečo nepadne do oka. Kopy C sa pekne krásne a rýchlo zbavte. Tým určite nemyslíme odpad! Recyklujte, šite, darujte známym, či odneste tam, kde ich je šatstvo práve treba.


 Kopu A si pekne prehľadne naskladajte do šatníka. Pre lepšiu organizáciu si môžete jednotlivé kúsky ešte raz vyskúšať, premyslieť a vytvoriť rôzne kombinácie, ktoré sa k sebe hodia a v ktorých sa cítite dobre. Ušetrí vám to hromadu času, keď sa budete niekam ponáhľať a na skúšanie nebude čas.


 Do budúcna možno práve takýmto skúšaním zistíte, či a čo vám v skrini chýba. Takéto postrehy či zoznam vecí, ktoré budete dlhšie postrádať, si pokojne zapíšte a garantujeme vám, že nakupovať budete už len uvedomelo a s čistou hlavou. K preplnenej skrini sa už vrátiť nebudete chcieť.


A nezabudnite! Len udržiavané, čisté a voňavé oblečenie usporiadané tak, aby to lahodilo vášmu oku, si budete obliekať radi.

 Zdroj obrázkov: Instagram

Galéria článku

Komentáre