O mesiaci

Milí čitatelia, tak ako som vám v predošlom článku predstavila Astronomicko-Astrologicky Slnko a mohli ste teda pochopiť, čím je výnimočné a ako odzrkadľuje ľudský život. Dnes vám takto priblížim Mesiac a jeho nádherný link so nami ľuďmi. Samozrejme ak vás zaujímajú aj iné témy, či niečo konkrétne smerujte svoje nápady do našeho fóra a možno sa podľa vás inšpirujem na článok.


LunaDuša Horoskopu


K Mesiacu a nazad by som šiel, len aby som ti ukázal ako mi na tebe záleží…


Mesiac je Nebeské Teleso – Satelit, ktorý robí Zemi spoločnosť. ( V Astrológií ho označujeme za druhý Luminarie a ráta sa ako Osobná Planéta. ) Vraví sa, že Mesiac nedrží Zemská príťažlivosť a preto sa nazýva Zemský Spoločník. Je to jediná Planéta, na ktorú doposiaľ oficiálne vkročila ľudská noha. Je to piaty najväčší Mesiac v našom Solárnom Systéme. Kedže to bol prvý Mesiac, ktorý bol pozorovaný nedostal žiadne zvláštne meno a je jednoducho Mesiac.

Mesiac je dostatočne blízko a dostatčone ďaleko na to, aby dokázal ‘spôsobiť zatmenie Slnka. Slnko je 400 krát väčšie ako Mesiac a 400 krát ďalej takže sa na oblohe zdajú, že majú podobnú veľkosť cez Zatmenie. Ako Mesiac vznikol je dodnes témou na diskusiu a nie je s určitosťou predložená žiadna teória, čo podporuje jeho mysterióznu povahu v Astrológií. Ale analýzou Mesačných kameňov sa odhaduje, že Mesiac a Zem sú v rovnakom veku.


Mesiac obíde Zem za 27.3 dňa, prebiehajúc cez všetky Znamenia za 21/2 dní. Za jeden mesiac toho veľa stihne a čo je nám všetkým najviac známe sú jeho fázy. Začínajúc Novým Mesiacom až po Poslednú Štvrť. Pretože Mesiac a Zem obe spoločne obiehajú okolo Slnka – jeden celý cyklus od Novu do Novu zaberie 29.5 dní.

Tento cyklus odzrkadľuje ženský menštruačný cyklus a obdobia pre počatie. Od Novu do Novu odzrkadľuje počet dní ženského cyklusu v mladšom veku. Je ľahké vidieť, že máme 9 Lunárnych cyklov medzi počatím a pôrodom. Bežné tehotenstvo trvá okolo 266 dní.

29.53x9 =266


Mesiac má efekt aj na príliv a odliv a všetku nočnú vegetáciu a nočných tvorov. Ako na súši tak v mori.

Preto sa v Astrológií pripisuje k noci, k ženskej energií, k tehotensvu, vývoju človeka, k deťom, matkám, deckým spomienkam, emociám, traume, minulosti, príjimaniu, intuícií, duše, nevedomiu, vnútornému svetu, fizickému telu a jeho tvaru, jedlu ktoré máme radi, nálade, zmene a citom.

Mesiac nesie Archetyp Matky a ženstva a taktiež odzrkadľuje naše najhlbšie ľudské potreby.

V mesiaci v našom horoskope je zakódovaný náš vývin, emocionálna inteligencia a všetky decké traumy a radosti. Taktiež to čo najviac potrebujeme od ostatných k pocitu citového naplnenia a šťastia.


Mesiac je múzou umelcov, básnikov, hudobníkov, maliarov a nájde sa skoro v každom filme – hlavne jeho Splnovú Fázu, ktorá sa považuje za silný magický moment. Mesiac sám o sebe nevyžaruje žiadne svetlo a všetko svetlo, ktoré vidíme je odrazom Slnka. Pre túto jednu krásnu vec sa ľahko vníma symbolika Mužskej Energie a Ženskej – Keď muž svojim svetlom, teplom a životom žiari na ženu ona sa tiež stane svetlom.


~ Slnko a Mesiac sú Kráľ a Kráľovná nášho Vesmíru. Muž a Žena, Otec a Matka ~Napísala AltairAstrology

Zdroje : FAS, Nasa 

Komentáre