Horoskop na tento týždeň: Čo vás čaká podľa vášho znamenia?

Nachádzame sa v energii retrográdneho Merkúru a v období harmonických váh. Spolu s Merkúrom vedľa Slnka môžeme cítiť tlak na všetko, čo v našom živote nie je v pokoji, mieri a balanse so všetkým ostatným. Frustráciu môžu pociťovať najmä muži a ľudia v autoritatívnych pozíciách a kariérach. Je dôležité nenechať sa strhnúť náporom povinností ba práve naopak, znížiť tempo. Všetko si treba rozmyslieť hlbšie, viac analyzovať a hľadať nový uhol pohľadu a alternatívne riešenia. Tento čas váh nie je tak mierumilovný ako inokedy, hlavne vďaka Marsu, ktorí v tejto pozícií stráca na sile a frustruje viac cez pocit stagnácie, nerozhodnosti a pasivity. Máme prevahu elementu vzduchu, preto treba dopĺňať viac energiu ohňa, vody a zeme, aby sme nelietali iba v abstraktných myšlienkach. Pozor na citový chlad alebo odtiahnutie sa z citových sfér, čo nemusí byť vždy to správne riešenie. Pri retrográdnom Merkúre môžeme čakať návrat všetkého čo nebolo doriešené a prepracovávanie starých nápadov, zmlúv a vzťahov. Nezabudni, že toto obdobie nepraje workoholizmu, no naopak podporuje reflexiu, a prácu s podvedomím. Teraz sa pozrieme kam Slnko, Mars a Merkúr vytvárajú tlak vo vašom znamení a kde je treba nasledujúce tri týždne vkladať pozornosť a energiu. Horoskopy si vždy čítajte pre Ascendent, mesiac a Slnko pre kompletný obraz. 

Baran
Pre vás je osvetlená oblasť partnerského života, môžete pociťovať frustráciu, hádky, nedorozumenia, projekcie na najbližších ľudí s veľkým odporom a nepochopením. Vo vzťahu môže byť veľmi rušno a Merkúr môže vyjaviť pravdy, ktoré ste doteraz neriešili. Bude podstatné zostať autentickým a nesnažiť sa byť dominantným alebo príliš tlačiť na pílu. Konflikt môže slúžiť na nájdenie mieru, len ak chcete aby to tak bolo. Pozor na nezhody s klientmi alebo unáhlenosť v súdnych sporoch. Skúste použiť energiu Marsu na kreativitu a nie deštrukciu.

Býk
Energia Váh vám osvetľuje, prečo a kde nesúladíte so svojimi kolegami alebo spolupracovníkmi či tímom vo svojej práci. Tak tiež vás môže frustrovať vaša práca ako taká a financie, čo môže mať bleskový odraz na zhoršení vášho zdravia. Zápal hrdla, horúčka, vyrážky, podráždenie alebo nespavosť. V tom horšom sa na vás prejaví absolútna apatia. Konflikty stočíte do neutrálu a strčíte hlavu do piesku. Bude podstatné, aby ste sa nevzdávali a použili Merkúr na pre-pracovanie všetkých projektov a pre-skúmanie zdravia.

Blíženci
Vaša planéta Merkúr v Retrográde je pre vás vždy silné obdobie, ste viac mlčanlivý a premýšľate vo svojom vnútri. Môžete byť všade neskoro a zabúdať na drobnosti. Ak sa vám začne všetko miešať v chaose, viete, že Merkúr chce, aby ste si oddýchli a dokončili nedokončené čo vás sťahuje ku dnu ako železná kotva. Silná energia putuje do vášho vnútorného dieťaťa – čiže práca s minulosťou bude pre vás prínosná. Plus vydebatovanie všetkého intímneho, citového a erotického s vašou polovičkou môže otvoriť novú energiu a vášeň. Skvelý čas sa vrátiť k nápadu alebo projektu, ktorý ste pustili z hlavy. Ak máte deti venujte im viac času a pomáhajte im v škole.

Rak
Váhy vám vždy otvárajú energiu zázemia, minulosti, detstva, domova a rodiny. Všetky témy spojené s týmto môžu v tomto období byť pre vás náročné. Tlak, nervy, frustrácia a hnev môže kolovať vaším domovom. Budete vyzvaní touto energiou, aby ste rozpoznali čo sa vám neustále opakuje, kľudne si napíšte aj zoznam a skúste nájsť alternatívne východisko z tohto problému, inak ako doposiaľ. Musíte byť kreatívny a nenechať sa stiahnuť emočne ani energeticky niečím, čo už dobre viete, že vás vždy rozladí. Nie ste obeťou – ste riešením. Toto nie je vhodná doba na nové investície do bytu/domu alebo pozemku. Počkajte.

Lev
Konflikty so susedmi, súrodencami alebo priateľmi či vzdialenou rodinou, môže byť teraz časté. Dbajte na to, aby ste si nepokazili o každom mienku kvôli jednej nezhode alebo nesúladivej perspektíve. Môžete mať teraz tlak a frustráciu v škole, pozor na zabúdanie alebo ignoráciu úloh či povinností. Teraz nepodpisujte zmluvy, a iné dohody bez poriadneho preštudovania všetkých detailov, hlavne ak idete do nových vôd! V tomto čase by som ani necestovala, pokým sa nejedná o cestu tam kde ste už boli alebo domov. Pozor na stratenú korešpondenciu a stratu kľúčov či vykradnutie garáže, záhrady alebo bytu.

Panna
Vaša planéta Merkúr v Retrográde je pre vás vždy silné obdobie a všetko sa vás viac dotýka. Dbajte na štýl svojej komunikácie a pozor na kritiku ostatných ľudí či názory, na ktoré sa nikto nebude pýtať. Venujte energiu na re-investovanie svojim financií tam, kde vám spôsobia väčší osoh. Ak máte pocit, že nedržíte svoj majetok pevne v rukách, je toto vhodný čas na nový finančný plán. Môžete sa vrátiť k starému nápadu, ktorý vám môže pomôcť vygenerovať nový zdroj financií a stability. Ak ste niekomu niečo dlžní alebo máte chaos v administratíve – môžete čakať vymáhanie cez energiu konfliktu či sporu zo súdom. 

Váhy
Mars vo vašom znamení vás núti presadiť si svoje, môže to byť pre vás najsilnejším obdobím v egu a teda v uvedomení si seba a potiahnutí svojich záujmov dopredu. Môžete tým pádom spustiť lavínu nevrlosti u tých ľudí, ktorí sú zvyknutí, že sú u vás podstatnejší. Všeobecne môžete cítiť ako jediné znamenie príval energie a nový vietor do plachiet. Mnohí svojimi narodeninami podčiarknete túto energiu do celého vášho roka. Čiže Merkúr R ostane u vás až na 12 mesiacov. Mnohí teda budete mať extra silný rok seba presadzovania a prehodnocovania všetkých úrovni vášho života, viac budete v súkromí tráviť čas tvorením novej cesty. A riešením vzťahu k mužom k otcovi a k autorite vo vnútri. Všetko najlepšie Váhy.

Škorpión
Vy dostávate jemnú stopku z Vesmíru, zamerajte sa na absolútne zrelaxovanie, fyzickú rehabilitáciu a radím vám si všímať vaše sny v ktorých teraz môžete objaviť extra veľa pomôcok pre vyriešenie a pochopenie mnohého z vašej minulosti či dokonca detstva. Najlepšie čo teraz urobíte, bude viac spánku, viac oddychu, menej práce, čas strávený o samote. Ozdravné procesy, spa, a najlepšie z najlepšieho vziať si dovolenku. Ak sa budete tlačiť do výkonu a aktivity zdravie vás donúti zastaviť. Uvedomte si, že mesiac pred narodeninami je pomyselná smrť, kedy sa čistíte. Rešpektujte to a sila, ktorá sa vám naleje do žil už čoskoro, bude vašou odmenou.

Strelec
Čas Váh je pre vás časom zlučovania osobných vízií s progresom sveta. Môžete sa vracať k projektom, k víziám a hlavne snom, ktoré ste kedysi mali či chceli dosiahnuť, ale možno ste ich odložili na neskôr. Neskôr je teraz. Momentálne nie je úplne vhodné tráviť čas dohadovaním sa na sociálnych sieťach alebo tvorením kampaní z hnevu a frustrácie. Treba dávať pozor aj na energiu medzi vami a svokrovcami či rodinu vašej polovičky, kde sa môžu zopakovať staré konflikty alebo sa môže objaviť pravda, ktorá zmení v rodine dynamiku. Nemusí byť však príjemná. Pozor na kolegov, ktorý chcú vaše miesto alebo na konflikt o pozíciu.

Kozorožec
Pre vás Váhy otvárajú tému vašej kariéry. Môžete sa zamýšľať nad svojim dosavadným úspechom a mať dojem, že ste sa dlho nepohli z miesta. To čo ste chceli možno ešte nie je tu a vám sa to nemusí páčiť. Niekto vás môže vyzvať, alebo vás verejne chcieť predbehnúť v tom čo robíte. Dajte si pozor, aby ste neskĺzli do konfliktov napriek tomu, že vedome viete, že to nemá cenu. No udržte si svoje hranice, ak ich vám niekto bude chcieť prevalcovať. Hlavne váš šéf alebo nejaká vyššia autorita ako súd, úrady či dokonca váš vlastný otec. Sústreďte sa viac zlepšenia svojej kariéry hoci na tom istom mieste musíte zostať ešte tri týždne. Trénujte diplomaciu a vráťte sa k nedokončeným projektom. 

Vodnár
Niektorí sa reálne môžete vrátiť k štúdiu niečoho čo ste nedokončili, alebo toho čo vás vždy bavilo, len ste sa k tomu nedostali. Môžete byť pre nové informácie extra zapálení a nadšení. Môžete mať extra hlboké debaty s ľuďmi v okolí, na kurze dokonca môžete mať extra inšpiratívneho človeka rovno vedľa seba, poprípade nájdete nového učiteľa. Ten vás môže inšpirovať k otvoreniu tém ako životná filozofia či zmysel bytia. Kam smerujete a či vôbec? Nebojte sa vycestovať vnútorne alebo fyzicky, čaká vás nový obzor aký ste ešte nevideli. Konflikty s autoritami či súdne spory sa môžu ukľudniť či obrátiť aj na vašu stranu.

Ryby
Energia Váh otvára pre vás ťažšie obdobie roka, môžete pociťovať veľa nespracovaných témy znovu sa vynoriť z oceána a už sa nebude dať to ignorovať. Trocha melanchólie a úbytok energie je úplne bežný. Budete sa môcť ocitnúť v konflikte s ex partnermi, rodinou alebo milencom hlavne o intimite, financiách, dlhoch či dedičstve. Dbajte na to, aby ste neunikali z ťažkých energií do plytkej erotiky či ste neupadli nazad do zlozvykov alebo závislostí. Vyhľadajte názor odborníka, nebuďte na to sami. Skvelý čas práve pre vás na prácu s podvedomím a jeho tieňmi.  Komentáre