Kancelária priamo u vás doma?


Pandémia korona vírusu priniesla množstvo obmedzení a tiež odorúčanie vlády pracovať z domu. Samozrejme, nie u každej profesii to je možné. Čo ak podnikáte, no zatvorenie prevádzok vás prinútilo ostať doma? Skúste sa viac zapojiť do on-line sveta a venujte sa zlepšeniu prezentácie vašej spoločnosti a služieb.

Podnikať z domu dnes môže tiež kaderník, inštalatér alebo krajčírka, ktorí si môžu založiť web a pridať tiež e-shop. Webové stránky sú dnes neodlúčiteľnou súčasťou prezentácie a vaši zákazníci sa tu dozvedia všetky aktuálne informácie.

Na stránke môžete zverejniť informácie o tom, že vaša prevádzka je zatvorená, no tiež návody, ako si poradiť, keď danú službu nemôžete poskytnúť. Financie o ktoré ste prišli môžete z časti nahradiť aspoň predajom doplnkových služieb a produktov cez internet. Založiť e-shop nie je žiadna zložitá vec. S pomocou šablón od Webnode všetko zvládnete aj bez pomoci programátora.

E-shop samozrejme ponúka funkčnú platobnú bránu, ktorá je pre chod úspešného obchodu nevyhnutná. Vďaka šablónam od Webnode.sk si stránky, blog aj e-shop jednoducho vytvoríte behom pár minút aj cez telefón alebo tablet. Výhodou stránok je ich responzivita, to znamená, že web bude správne fungovať aj pri zobrazení na telefóne. Celý systém je veľmi intuitívni, no ak by ste potrebovali s čímkoľvek pomôcť, je k dispozícii bezplatná podpora od Webnode. K vlastným webovým stránkam a e-shopu sa hodí tiež blog. Ľudia v týchto týždňoch hľadajú rady, ako si poradiť, keď im vzhľadom na opatrenia nemôže pomôcť odborník.

Dôležitý je režím

Ak patríte medzi šťastlivcov, pre ktorých je práca z domova v podstate len o zmene miesta, tiež by ste mali dodržiavať niektoré pravidla. Vyčleňte si doma pracovný kútik a pokiaľ to ide, tak si vytvorte pracovné prostredie podobné tomu v práci. Mozog sa do pracovného režimu prepne jednoduchšie, keď sedíte za stolom, než keď e-mailovú schránku vybavujete z postele alebo gauča.

Dajte vašej práci režim a poriadok. Vstávajte v rovnaký čas a pre prácu si vyhraďte určitú dobu. Nemusíte nutne kopírovať klasický pracovní deň. Môžete pracovať dopoludnia, potom sa venovať deťom a večer sa k práci vrátiť. Aj naďalej by ste mali byť v kontakte s kolegami. Nie len prostredníctvom e-mailu a telefónu. Preto využívajte on-line stretnutia, ktoré vás donútia sa pekne obliecť či namaľovať.

Ľudia však robia viac vecí naraz, ale vo finále nič nedotiahnu do konca. Takže žiadne dám prať pračku, potom vybavím e-maily a pri tom ešte skontrolujem deti. Snažte sa všetko vybavovať postupne. Môžete si urobiť tiež to-do-list, kde roztriedite úlohy na tie pracovné a rodinné. 

Komentáre