Fotograf hviezd vám prezradí o sebe niečo, čo ste netušili

Mário Gotti je uznávaný fotograf celebrít. Jeho fotky môžete často obdivovať v pánskom časopise Playboy a na titulke tohto legendárneho magazínu sa objavili až 49-krát. Zdobili však nielen slovenskú, ale aj svetovú verziu, čo z Mária robí fotografa svetového formátu. V rozhovore nám prezradil, aké známe modelky a celebrity prešli jeho ateliérom a na ktoré z nich nikdy nezabudne. Porozprával nám aj o sebe a o tom, ako vyzerá život fotografa hviezd.  


Ahoj Mário, aké boli začiatky tvojej kariéry a ako si sa dostal k fotografovaniu?
K fotografovaniu som sa dostal tak, že kamarátka potrebovala kvalitnejšie fotky a nevedela nájsť vhodného fotografa. Poprosila ma, či by som ju neodfotil ja, mal som požičaný fotoaparát, následne som fotky trochu upravil a bola veľmi spokojná. Poslala za mnou kamarátky, tie dali odporúčanie a tak nejak to začalo. Hneď prvý rok (2007) som už fotil pre Playboy. Prvou modelkou mi bola Eva Cifrová. 

Koľko rokov sa venuješ foteniu? Baví ťa to alebo by si si vedel predstaviť, že by si robil v živote aj niečo iné?
Fotografovaniu sa venujem zhruba 11 rokov, občas samozrejme mám obdobia, keď sa chcem na to vykašlať, ale to má snáď každý. Ale svoju prácu milujem, je to krásna práca, len občas trochu náročná na psychiku, keďže stále pracujem s ľuďmi. Musíte počúvať ich príbehy a problémy, aj pri fotení.


Máme informácie, že prednedávnom si bol na nejakom estetickom zákroku. Bolo to po prvý krát v tvojom živote alebo chodíš pravidelne? O aký zákrok išlo?
Áno, išlo o zvýraznenie lícnych kostí a botoxu do čela. Som v týchto zákrokoch prakticky nováčik, keďže tento zákrok bol jeden z mojich prvých. Ale veľmi sa teším na výsledný efekt, pani doktorka Merita Mazreku je veľmi šikovná a milá.


Myslíš, že by mali estetickú medicínu viac využívať aj muži, alebo je to skôr ženská záležitosť?
Ja si myslím, že v dnešnej dobe je to úplne normálne, že aj muži navštevujú kliniky a podstupujú zákroky, keďže doba je iná, ako kedysi a myslím, že niektorí muži viacej dbajú na seba, ako ženy. Tak si myslím, že je to úplne OK.

Asi ti popri fotení nezostane veľa voľného času. No ak nejaký máš, ako ho rád tráviš? Pri dobrom jedle? Alebo preferuješ skôr výlet, prípadne rodinu/priateľov?
Keďže 80-90% fotení sú ženy, rád trávim čas s chalanmi, na drinku, alebo ideme na nejaký predĺžený víkend. Ale nebránim sa ani dobrej večeri s kamoškami, lebo medzi klientkami, ktoré fotím som si našiel  aj zopár kamarátok, s ktorými sa rád stretnem aj mimo práce.


Aká je tvoja obľúbená dovolenková destinácia a prečo?
Mám rád Taliansko, celú kultúru, jedlo, majú tam krásnu architektúru a dizajn. Veľa som cestoval aj po Španielsku, ale Karibik patrí medzi moje TOP destinácie.


 Vedel by si dať nejaké tipy pre bežné ženy, aby na fotkách vyzerali lepšie? 
Tipy tažko, lebo žijeme v dobe iPhonov a aplikácii, kde sa dá každá fotka už upraviť priamo v telefóne, tak  k tomu už ťažko niečo dodať. Na pohľad mi príde už každá pekná v dnešnej dobe, stačí že je bruneta a má veľké pery. Takže neveriť Instagramu, lebo nič nie je tak, ako vyzerá. :)


Čo si myslíš o kulte štíhlosti a dokonalosti? Retušuješ svoje modelky, alebo si skôr za prirodzenú krásu aj s chybičkami? Na ktorú celebritu nikdy nezabudneš?
No to je taký paradox, keď neboli rozšírené estetické zákroky a nemala každá žena napichané pery a bradu, zmenšený nos , atď. Tak vtedy som dosť retušoval a chcel som, aby boli bezchybné. Momentálne, keďže už každá vyzerá takmer rovnako, tak malé chybičky krásy alebo rozdiely sa snažím zachovať. A čo sa týka celebrít mám dobré vzťahy s Romanou Škamlovou, Erikou Judínyovou.

Je nejaká hviezda, s ktorou by si túžil spolupracovať a doteraz sa Ti to nepodarilo? 
Na Slovensku neviem, či máme nejaké hviezdy, čo by som ešte nefotil, skôr zahraničné. Pamela žeby ? :)

Je fotenie u teba dostupné aj bežnému človeku? Teda napríklad keby som chcela fotky od teba, je to možné?
Veľa počúvam o tom, že fotím iba modelky a celebrity a normálne baby sa ku mne nedostanú, čo je veľký omyl. Viac chodia Češky, ktoré mali odvahu ma osloviť a nemajú s tým problém. Spravím si čas na každú, ktorá ma záujem o fotky. Veď každá môže byť krásna odo mňa.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa úspechov. :)

Foto: Instagram Mária Gottiho

Komentáre