Farba roka 2022 je Very Peri! Ide o novú kombináciu vytvorenú špeciálne pre tento rok

Každý rok v rovnakom čase americký farebný inštitút Pantone oznamuje trendovú farbu na nadchádzajúci rok. Avšak tento rok to bolo trochu inak. Za posledných 22 rokov Pantone vždy vyberal trendovú farbu zo svojej vlastnej palety farieb. Pre rok 2022 však tím vytvoril úplne novú farbu! Výsledok: Very Peri 17-3938. Je to chladný, namodralý odtieň fialovej s červenkastými podtónmi.

Tento fialový odtieň stojí predovšetkým za zmenou, víziou a dynamikou. Navyše sa skvele hodí do všetkých ročných období a dá sa teda skvele začleniť do šatníka. Tí, ktorí sú v móde odvážni, nosia all-over-very peri, pokiaľ chcete pridať len pár akcentov, môžete si vybrať napr. na sveter alebo klobúk v chladnom fialovom odtieni. Tip: Nádherná trendová farba je ideálna aj ako výrazný prvok pri slávnostných príležitostiach!


Bude rok 2022 rokom nepokojnej kreativity? Zdá sa, že si to myslí spoločnosť Pantone, známa svojimi vzorkovníkmi farieb. Na poctu tejto optimistickej línii myslenia sa volá Very Peri, fialový odtieň, o ktorom sa hovorí, že symbolizuje vynaliezavosť, ako jeho farba na nadchádzajúci rok.

Ale „fialová“ môže byť obmedzeným popisom toho, čo Pantone označuje ako „dynamický modrý odtieň s oživujúcim fialovo červeným podtónom“. Very Peri, číslo 17-3938 v katalógu Pantone, má so sebou niesť pocit živosti a elánu.

„Tento najšťastnejší a najteplejší zo všetkých modrých odtieňov, ktorý spája vernosť a stálosť modrej s energiou a vzrušením červenej, predstavuje posilňujúcu zmes novosti,“ uviedol Pantone vo svojom oznámení.

Ako sa vám páči farba roku 2022? Napíšte nám do komentárov.

Komentáre