Estetická medicína: Dobrý sluha, zlý pán

Túžiť po kráse nie je hriech. Skrášľovacie zákroky však dokážu zmeniť život. Prečítajte si príbeh mladej ženy, ktorá kvôli nim o svoju krásu takmer prišla.


Objemové výplne na báze kyseliny hyalurónovej sú čoraz dosrupnejšou formou skrášľovania. Niekedy sa však počet zákrokov vymkne spod kontroly. Alebo sa dáma túžiaca po plnších perách či užšej tvári zverí do nesprávnych rúk. Pri skrášľovacích zákrokoch sú kľúčové tri veci: kvalita výplne, zručnosť aplikácie a vhodnosť samotného zákroku, aby ženu naozaj skrášlil a nie jej ublížil.


Pred asi rokom sa mi ozvala jedna mediálne známa dáma, ktorá pútala pozornosť vzhľadom aj imidžom. Na prvý pohľad bolo zrejmé, že to so zákrokmi preháňa na tvári aj hrudi. Mňa prekvapila prosbou, aby som jej pomohla vrátiť prirodzenosť. Poslala mi aktuálnu fotku a na porovnanie druhú, kde mala 17 rokov. Rozdiel bol veľký, žiaľ nie k lepšiemu. Simona mi opísala celú históriu svojej premeny, všetky zákroky a zlepšenia. Kvôli  použitiu nevhodných materiálov skončila, žiaľ, až v nemocnici.


Po vyliečení sa však opäť vrátila do starých koľají a s procedúrami pokračovala a opäť si nechala zväčšiť pery, tentokrát sa však zverila do zodpovedných rúk. V tom čase si však uvedomila, že krása nie je v obrovských perách, ale v proporciách. Tvár musí byť súmerná, aby vynikli krásne plné pery alebo výrazné lícne kosti. Simona sa mi ozvala opäť po pôrode a začali sme s premenou. Obávala som sa, či bude mať dostatok trpezlivosti a vydrží postupné kroky. Milo ma prekvapila a zvládla to perfektne. 


Pri prvom sedení sme obrovské množstvo výplne rozpustili hylázou, aplikovala som botulotoxín do žuvacích svalov a čela. O dva týždne vyzerala Simona ako nový človek. Pery boli opäť krásne prirodzené, avšak dlhoročné a prehnané zlepšenia a nelichotivá chirurgická zmena nosa sa podpísali na jej tvári. Potrebovala oživiť. Pomocou výplní Juvederm na báze kyseliny hyalurónovej sme asi počas štyroch sedení doplnili líca, bradu, spánkovú oblasť, nosovoústne vrásky a tiež pery, ktoré túžila mať Simona plné, ale vkusne a proporčne k tvári. Príliš vykrojený nos som dokorigovala takisto pomocou objemovej výplne. Po odvedení mojej práce mi však na Simonkinej tvári prekážalo nesprávne vytetované obočie, tak sme oslovili odborníčku Nicole Rajčániovú, ktorá to napravila bravúrne. O predĺženie vlasov, chic strih a farbu sa postarala Simonka zo salónu Pablo hair. Paradoxne sme všetkými týmito estetickými procedúrami vrátili krásnu mladú dámu k prirodzenosti, omladili a najmä nechali vyniknúť jej skutočnú krásu.  Ako odborník som voči tejto pacientke mala veľký rešpekt, nebolo jednoduché zvládnuť a zosúladiť naše predstavy a splniť jej očakávania. Najdôležitejší je však pocit pacienta, vnímanie vlastného ja a prinavrátenie sebavedomia, čo sa v tomto prípade podarilo na výbornú.

Galéria článku

Komentáre