Dua Lipa na titulke Vanity Fair: Pred časom si vôbec neverila!

Dua Lipa dnes patrí na vrchol popovej scény. Jej minuloročný album Future Nostalgia dodnes zbiera pozitívne ohlasy a prestížne ocenenie o celom svete. Charizmatická speváčka však v rozhovore počas fotenia re Vanity Fair priznala, že pred vydaním tohto albumu sama sebe vôbec neverila. Styling počas fotenie mal na starosti Lorenzo Posocco, za fotákom stála Venetia Scott.

Keď v závere roku 2019 Lipa vydala skladbu Don't Start Now, nedokázala sa zbaviť úzkosti a strachu z toho, ako takýto zvuk u jej fanúšikov zafunguje. "Tešila som sa, no bolo to veľmi odlišné od toho, čo odo mňa ľudia do tej doby počuli." Neskôr si talentovaná brunetka dokonca kúpila šteniatko Dextera, na ktorého dnes nedá dopustiť. "Myslím, že som práve potrebovala niečo, vďaka čomu upokojím svoj u myseľ a zbavím sa akejkoľvek úzkosti."


Potom však prišla pandémia koronavírusu, ktorá speváčke prekazila plány s chystaným turné. Mnoho umelcov sa napokon rozhodlo pre pauzu a vydanie svojej novej hudby začali húfne odkladať. Jednou z mála výnimiek bol práve album Future Nostalgia, ktorý Lipa vydala uprostred lockdownu počas prvej vlny pandémie. "Spočiatku sme váhali, no nakoniec sme v tom videli jedinečnú príležitosť. Čakala na túto chvíľu dlho. Bola to práve hudba, ktorá jej pomohla povzniesť sa a byť šťastná a tak sme dúfali, že práve toto svet potrebuje," prezradil Ben Mawson manažér Dua Lipy.


Lipa sa síce narodila v Londýne, no jej korene siahajú do Prištiny. Rodičia speváčky emigrovali do Veľkej Británie ešte predtým, než sa Dua narodila, Lipu však vychovávali ako pravú Albánku. "Doma bolo všetko albánske a môj školský život bol anglický. V Kosove som mala veľkú čas rodiny, no kvôli zlej situácii som ich nikdy nestretla. Otec môjho otca o vojne zomrel a bola to jedna z vecí, ktorú mi rodičia povedali až o niečo neskôr,“ prezradila Lipa.

Turné k albumu Future Nostalgia, ktoré speváčka plánovala na minulý rok bolo už 3 x preložené. Jeho štart sa najnovšie odkladá na jar budúceho roku, tešiť sa však môžeme aj na koncert vo Viedni. 

Zdroj foto: Vanity Fair

Komentáre