Lifting tváre pomocou vlastnej plazmy ? Zoznámte sa s Drakula terapiou – plazmaliftingom.

Čo je Drakula terapia?

Ľudská krv je rovnorodá tekutina, ktorá pozostáva z krvných buniek( červené a biele krvinky, krvné doštičky), ktoré sú rozptýlené v krvnej plazme (sérum, fibrinogén, protrombín). Ako už samotný názov napovedá ide o terapiu vlastnou krvou- kedy sa odobratá“ krv“ injekčne vpichuje do faciálnej oblasti, dekoltu, rúk za účelom odstránenia rôznych typov nedokonalostí alebo ako prevencia na regeneráciu, omladenie pokožky.


Ako daný proces prebieha?

Odoberieme do skúmavky malé množstvo (približne 16 ml) Vašej krvi, následne pomocou špeciálneho procesu tzv. centrifugácie sa odseparujú červené krvné bunky, čisté sérum s obsahom trombocytov, ktoré sú bohaté na rastové faktory a proteíny a zabezpečujú tvorbu kolagénu, ktorý je nevyhnutný pre reparáciu a rejuvenizáciu pokožky. Po pridaní vitamínov a aminokyselín do séra vznikne „nadopované sérum“, ktoré injekčne vpravujeme – pomocou tenučkej ihly takmer bezbolestne do požadovaných partií tváre, dekoltu, rúk alebo kapilícia – vlasatej časti hlavy.


Aký výsledok očakávame?

Po aplikácii dochádza k naštartovaniu tvorby kolagénu. Výsledkom je viditeľne omladená a žiarivá pleť. Dané ošetrenie napomáha odstraňovať nerovnosti po akné a taktiež odstránenie drobných jazvičiek,jemných vrások a pigmentácii. Výsledky sú viditeľné zväčša do 2- 3 týždňov po ošetrení, pričom pre očakávaný výsledok je najvhodnejšie absolvovať 3-5 opakovaní, závisí od stavu pleti. Výsledky pretrvávajú po dobu 6 mesiacov až 1 roka.


Aká je starostlivosť o pleť po ošetrení?

Pleť po ošetrení môže pôsobiť jemne podráždene najmä v okolí miest aplikácie, je to však iba dočasná záležitosť, ktorá v priebehu pár hodín pominie. Po samotnom ošetrení odporúčame v domácom prostredí pleť umyť iba čistou vodou a následne aplikovať krém s obsahom 5 % panthenolu (Cicaplast Baume). Vyhýbať sa saune, priamemu slnečnému žiareniu aj soláriám a nadmernej fyzickej aktivite je už samozrejmosťou.


Pre koho je ošetrenie vhodné?

Možno to bude znieť ako klišé, ale pre každého

Pokiaľ Vaša pleť javí známky únavy, stresu- je mdlá a bez lesku. Alebo Ste spozorovali prvé jemné vrásky. Alebo máte na tvári nedokonalosti po akné typu nerovností, drobných jazvičiek, pigmentácii. Alebo len chcete svoju pleť preventívne „naštartovať“ za účelom omladenia a regenerácie.


Ak Ste sa v tomto našli, tak Ste vhodný kandidát na drakula terapiu.

Pre viac informácií navštívte našu web stránku medicalesthetic.sk kde sa môžete objednať na konzultáciu.