Dajte STOP ohováraniu na pracovisku!

Začnite od seba
Prvé, na čo sa treba zamerať, sú vaše vlastné pocity. Ak si máme naliať čistého vína, tak sedíte v kancelárii s niekoľkými kolegyňami či kolegami, kde vy ste v skutočnosti tým, kto má problém, tým, koho niečo trápi. A trápi vás konkrétne to, čo títo kolegovia robia. Veľmi zaujímavou otázkou je prečo? Prečo si necháte svoju psychickú pohodu ovplyvňovať inými ľuďmi. Aké sú vaše pocity? Kedy konkrétne sa cítite najhoršie? Poznáte tieto pocity odniekiaľ?


Teda napr .: Vadí mi, keď niekto niekoho ohovára a hovorí o ňom niečo, čo nie je jednoducho pravda! Najhoršie sa cítim, kedy tým ohováraným je niekto, koho mám rád (a). Na vysvetlenie: keď Anička ohovára Jožka. Podobne som sa cítil (a), keď na strednej moja "kamarátka" povedala chalanovi, čo sa mi páčil, že som o ňom hovoril (a), že je blbý. Vadí mi, že to, čo hovorí Anička, jednoducho nie je pravda! Neohrozuje ma to! No, aj keď vlastne ... Keby Anička takto hovorila aj o mne, mohlo by sa mi zopakovať to, čo na strednej, a to by som už znova neprežil (a). Bolo mi vtedy strašne niekoľko mesiacov!

Čo ďalej?
Ak už viete, čo presne vám situácia v kancelárii ohrozuje, čo vám pripomína a koľko z vašich prežívaných pocitov patrí skutočným situáciám "tu a teraz" a koľko z nich skôr minulým a nepríjemným ...


Máte skúsenosť s ohováraním na pracovisku? Napíšte nám do komentára.

Zdroj foto: Unsplash.com

Komentáre