Trápi vás akné na brade, krku a dekolte? Vaše telo sa snaží povedať, že máte zdravotný problém

Všimla ste si, že sa vám začali častejšie tvoriť pupienky na brade, krku alebo dekolte? Mala by ste spozornieť. Vaše telo sa vám týmto prejavom snaží naznačiť, že s vami po zdravotnej stránke nie je niečo v poriadku. Čo na konkrétne umiestnenie akné hovorí čínska medicína?

Pupienky odkazujú na problémy so zdravím
Hovorí sa, že keď sa vám na určitom mieste vašej tváre začnú pravidelne objavovať pupienky či vriedky, vo vašom tele niečo nefunguje správne. Že je na tom kus pravdy, svedčí o tom tradičná čínska medicína. Podľa jej princípov sa problém zapáleného akné vo vašom tele skrýva inde, než by ste čakala. Ak sa vám pravidelne robia pupienky na brade, krku alebo dekolte, čo to vypovedá o vašom zdraví?

Akné na brade značí hormonálne problémy aj nezdravé stravovanie
Objavuje sa vám pravidelne vyrážka na bokoch brady? Alebo máte akné uprostred brady, ktoré postupuje smerom ku krku? Podľa tradičnej čínskej medicíny sa jedná o prejav hormonálnej nerovnováhy. Za tento typ akné môže tiež nezdravé stravovanie.

Ako tento problém vyriešiť? Zaraďte do svojho jedálnička viac ovocia a zeleniny, bieleho mäsa, celozrnných výrobkov, strukovín, orechov a semienok. Začnite sa naopak vyhýbať ťažkým, mastným, soleným a konzervovaným jedlám. Čo sa týka hormonálnej nerovnováhy, pomôžu vám niektoré ženské bylinky. A to napríklad alchemilka lekárska alebo púpava dvojročná.

Akné na krku upozorňuje na vážnejší zdravotný problém
Akné na krku sa prejavuje najmä väčšími, červenými, boľavými a tvrdými pupienkami, ktoré nám nielen kazia krásu, ale upozorňujú na vážnejší zdravotný problém. Okrem hormonálnej nerovnováhy tieto pupienky značia nadmieru stresu, zníženú funkciu imunitného systému a problémy s trávením. Môžu však signalizovať aj prebiehajúci zápal v tele. Ak vám pupienky z krku nechcú dlhšiu dobu vymiznúť, obráťte sa radšej na lekára.

Akné na dekolte je varovným signálom pľúcnych ťažkostí
Tvorí sa vám naopak často akné na dekolte? Týmto spôsobom sa vás vaše telo snaží opäť upozorniť na hormonálnu nerovnováhu či prebiehajúci zápal. Akné na dekolte tiež odkazuje na problémy s pľúcami - či už je tento telesný orgán neblaho ovplyvnený smogom, nedostatkom čerstvého vzduchu alebo fajčením. Za pupienky v dekolte môže tiež zlá strava plná sladkostí a mliečnych výrobkov.

Zdroj foto: pexels.com

Komentáre