Stylistka hollywoodskych hviezd: Topánky o vašej povahe vypovedajú viac, ako by ste čakali

Vaše obľúbené topánky o vás vypovedajú viac, než by ste si možno mysleli. Aspoň to tvrdí Kathy Kelada, stylistka hollywoodskych hviezd, ktorá napísala knihu o tom, ako spolu súvisi typ obľúbených topánok s povahou človeka. Prečítajte si, čo o vás prezradí váš milovaný pár topánok.

KTO JE KATHY KELADA?
Kathy Kelada je stylistka hollywoodskych hviezd, trénerka a osobná nákupkyňa. Je autorkou knihy Be The Shoe, v ktorej jednotlivé typy topánok prepája s povahovými črtami človeka. Pre časopis Readers Digest poskytla rozhovor, v ktorom opísala jednotlivé osobnostné rysy, ktoré sa viažu ku konkrétnej obuvi, ktorú daná osoba preferuje. Je jasné, že topánky volíme hlavne tak, aby sa hodili k danej príležitosti. Avšak pre osobnú charakteristiku by ste si mali vybrať tie topánky, ktoré sú vášmu srdcu najbližšie. Napríklad športové tenisky, ktoré nenosíte len do posilňovne, ale milujete pohodlie natoľko, že ich obúvate aj do mesta či do práce.

BEŽECKÉ TOPÁNKY
Podľa Kathy Kelada sú fanúšikovia bežecké a športovej obuvi všeobecne ľudia, ktorí majú jasne dané ciele a idú si za svojimi snami. Sú to veľmi sebavedomí a cieľavedomí ľudia. Majú tiež organizačné schopnosti a zvládajú robiť viac vecí naraz. Často ich najradšej nosia práve mamičky, ktoré multitasking bravúrne zvládajú.

BALERÍNKY
Balerínky nosia perfekcionisti, ktorí veci doťahujú do konca a vždy si chcú byť istý, že výsledok ich práce je dokonalý. Pritom sú tiež pokorní, za svoju prácu nepožadujú uznanie a vďaku. Bývajú tiež skromní a veľkorysí. Často ich nosia veľmi pracovité ženy, ktoré sú kľúčové pre firmu.

LODIČKY
Ženy, ktoré nosia lodičky na vysokom podpätku bývajú podľa slov stylistky veľmi pracovité, vytrvalé a odhodlané. Kathy Kelada o nich tvrdí, že mávajú skvelú pracovnú morálku. Tiež hovorí, že majú vycibrený módny vkus a cit pre estetiku. Vie navrhnúť krásne interiéry i veci.

FARMÁRKY
Tieto topánky sú v poslednej dobe veľmi trendy, už sa nerobia len v tradičnej hnedej farbe a už dávno neslúžia len ako pracovná obuv. Kathy Kelada tvrdí, že ženy, ktoré nosia farmárky, sú vizionárky, ktoré sa rady pozerajú vpred a plánujú do budúcnosti. Dávajú prednosť stratégii pred impulzívnym správaním. Týmto spôsobom sa snažia pripraviť sa na možné ťažkosti, ktoré ich môžu stretnúť.

ŽABKY
Osoby, ktoré by najradšej nosili žabky celoročne, keby to šlo, sú veľké „pohodárky". Nie sú absolútne konflitné a je s nimi ľahké vyjsť. Niekedy majú tendenciu "nechať sa unášať prúdom" a podliehať spoločenským tlakom. V práci je pre nich dôležité, aby robili to, čo ich baví. Sú spontánne, pohodové a majú radosť aj z maličkostí.

MOKASÍNY
Mokasíny značia náročnosť, ich nositelia bývajú perfekcionisti, ktorí sú veľmi starostliví a svedomití. Aj k sebemenšej úlohe pristupujú veľmi zodpovedne, ako by to bola najdôležitejšia vec na svete. Sú veľmi vytrvalí a neprestanú, kým nedosiahnu svoj cieľ.

TOPÁNKY NA OPÄTKU
Topánky na opätku sú opäť veľmi populárne, aj vďaka Kate Middleton, ktorá ich veľmi rada nosí a inšpiruje tým radu žien. Kathy Kelada hovorí, že topánky na opätku predstavujú zdravé sebavedomie a zo žien, ktoré ich rady nosia, vyžaruje príjemná energia a vrelosť, čo priťahuje pozornosť ostatných ľudí.

TENISKY
Tenisky značia priateľskú povahu, pokiaľ ich preferujete, pravdepodobne s každým dobre vychádzate a nie ste konfliktný človek. Tiež bývate zvedaví, radi skúšate nové veci. Energie máte na rozdávanie a aj v pokročilom veku zostávate mladí duchom.

Zdroj foto: Freepik.com

Komentáre