Hygiena pri menštruácií má svoje pravidlá. Toto rozhodne (ne)robte!

Ide o jeden z najprirodzenejších procesov, a preto nie je dôvod menštruáciu tabuizovať. Správna hygiena počas menštruácie je veľmi dôležitá. Inak ženám hrozia nepríjemné komplikácie v podobe infekcií, zápalov močového mechúra alebo aj smrteľne nebezpečného syndrómu toxického šoku.

Menštruačné potreby si vyberajte podľa svojich preferencií
Pri výbere potrieb by ste nemali pozerať na trendy. Voľte podľa svojich preferencií a s ohľadom na vlastný komfort.

Pomôcky pravidelne meňte za čisté
Všeobecné pravidlo znie, že vložky by si žena meniť zhruba každé tri hodiny a tampón každé dve hodiny, aj to len v prípade, ak krvácanie nie je príliš silné.

Pravidelne sa umývajte a nepoužívajte klasické mydlo
Ideálne by si ženy mali intímne partie umývať vždy, keď si menštruačné potreby menia. Nepoužívajte bežné mydlo, pretože môžete narušiť krehkú rovnováhu vnútorného prostredia.

Nepoužívajte viac menštruačných potrieb súčasne
Ženy, ktoré počas menštruácie trápi silné krvácanie, niekedy používajú viacero menštruačných potrieb naraz. To však nie je príliš vhodné, nie len kvôli pohodliu alebo aj kvôli tomu, že zvádza meniť menštruačné potreby menej pravidelne.

Nenoste úzke oblečenie
Počas svojich dní by ženy mali zvoliť pohodlné a voľnejšie oblečenie. Vyhýbajte sa úzkym nohaviciam alebo pančuchám, čo zamedzí nadmernému poteniu v intímnych partiách.

Zdroj foto: unsplash.com


Komentáre