Prvé vrásky po tridsiatke: Pozrite sa, čo o vás hovoria!

Každá vráska, ktorá sa vám objaví na tvári, o vás niečo vypovedá. Vaša tvár bola pri narodení čistá ako list nepopísaného papiera. Po tridsiatke sa vám však začínajú objavovať prvé vrásky, ktoré toho povedia dosť o vašej povahe, charaktere ale aj zdraví. Čo teda môžete vyčítať zo svojej tváre?

Vznik konkrétnych vrások ovplyvňujú emočné stavy

Na vznik vrások nemá vplyv len starnutie pleti. Výrazne sa na ňom podieľajú aj dlhodobejšie emočné stavy, ktorými v priebehu života prechádzame. Naše vnútorné rozpoloženie sa nám vplyvom grimás, ktoré pri ňom vykonávame, premietne veľmi hlboko na určitom mieste našej tváre. Prvé vrásky sa nám začnú v tvári objavovať už po tridsiatke. Do našej tváre sa tak vpisuje smiech, zlosť, častý plač ale aj niektoré zlozvyky.

Vejáriky vo vonkajších kútikoch oka

Objavili sa u vás drobné vejáriky vo vonkajších kútikoch oka, ktoré sú navyše doplnené krátkymi zvislými ryhami okolo vonkajších kútikov úst? Tento typ vrások o vás vypovedá, že ste pozitívne naladeným človekom, ktorý sa rád smeje a usmieva. Patríte k vyrovnaným ľuďom, ktorých len tak niečo nerozhádže a majú takmer stále dobrú náladu.

Kolmá vráska medzi obočím

Každý, komu sa táto vráska objavila na koreni nosa, vyvoláva dojem prísneho a zamračeného človeka. Táto vráska však častejšie vzniká v dôsledku iných emócií, a to napríklad prílišnej ustaranosti, premýšľavosti alebo dokonca zatrpknutosti. Podľa čínskej medicíny výrazná vráska medzi obočím naznačuje možné problémy s pečeňou.

Výrazné kruhy a vrásky pod očami

Na vzniku týchto vrások sa značnou mierou podieľa častý plač, smútok, ale aj únava a dlhodobé nevyspatie či vyčerpanie. Vrásky pod očami sa hlboko do kože zarývajú tiež melancholickým ľuďom alebo takým, ktorí sú pod dlhodobým stresom. Kruhy a vačky pod očami tiež signalizujú problémy s obličkami a štítnou žľazou.

Vrásky nad hornou perou

Tento typ vrások sa na tvári objavuje najmä ženám v neskoršom veku. Je typický pre ženy, ktoré majú po klimaktériu, niekedy sa však vyskytne aj u oveľa mladších žien. Čo vrásky nad hornou perou vôbec znamenajú? Sú odrazom úbytku pohlavných hormónov v ženskom tele. Na ich vzniku má však podiel aj fajčenie cigariet alebo časté špúlenie pier.

Vodorovné vrásky na čele

Výrazné vodorovné vrásky na čele značia ustaraného človeka, na ktorom sa dennodenne podpisuje nadmerný stres. Podľa orientálnej medicíny však vrásky a prehĺbené linky na čele odkazujú aj na zlú funkciu čriev a močového mechúra.

Za vznik vrások môžu tiež zlozvyky

Na vzniku vrások sa podieľajú aj niektoré zlozvyky. Ak vynecháme nesprávnu stravu, nedostatok spánku a nadmerné opaľovanie, za nevzhľadné vrásky môže aj fajčenie a nadmerná konzumácia alkoholu. Pleti neprospieva ani žuvanie žuvačky, v dôsledku čoho dochádza k vzniku vrások okolo úst.

Zdroj foto: pexels.com


Komentáre