Clubhouse, nový hit medzi sociálnymi sieťami: Poznáte ho?

Ešte nie ste členom Clubhouse? Možno je to preto, že je na pozvánky a nájdete ju zatiaľ iba ako aplikáciu na iPhone. 

Čo je to Clubhouse? 
Sociálna sieť, kde sa iba rozpráva. A to doslova. Neviete na ňu posielať správy, fotografie ani videá. Jedinou funkciou tejto aplikácie je živé rozprávanie. Jednoducho vstúpite do konkrétnej miestnosti - napríklad “marketingové novinky” a môžete sa zapojiť do živej audio diskusie. Každá miestnosť má pár moderátorov, o slovo sa však môžete prihlásiť aj vy. 

Aktuálne môže každý užívateľ pozvať maximálne ďalších dvoch kamarátov. Bez pozvánky sa do “klubu” zatiaľ nedostanete. Aj to je možno jeho čaro. Navyše všetko je naživo a z diskusií neostávajú žiadne záznamy. 

Prečítajte si aj: Seriál Emily in Paris pokračuje: Čo všetko vieme o druhej sérii?


Ako sa dá využiť pre vašu prácu? 
Môžete si vytvoriť vlastnú diskusiu a naplánovať ju v kalendári. Pozvete ďalších moderátorov či hostí, a v dohodnutý čas sa pripojíte. Zaujímavým a veľmi interaktívnym spôsobom tak môžete viesť odborné diskusie naživo s možnosťou zapojenia publika. Zároveň je to veľmi zaujímavý nástroj na budovanie osobnej značky. Vystupujte ako odborník a zapájate sa do vami blízkych tém. 

Clubhouse je tak trochu ako nový, vylepšený Facebook – tu sa očakáva, že diskusie budú prebiehať v príjemnej atmosfére, kde jednotliví diskutujúci budú na seba slušní a milí. Je to zároveň odpoveď na aktuálnu situáciu vo svete, kde sa mnohí pýtajú, kedy zase príde “normálny svet”, v ktorom sa budeme môcť stretnúť s priateľmi či rodinou na káve či pri vínku a diskutovať. Tak mu dajme šancu a možno nám spríjemní pár lockdownových dlhých večerov. 

Zdroj foto: pexels.com


Komentáre