Cibulková je už zaočkovaná! Je to vôbec fér?

Bývalá tenistka Dominika Cibulková patrí medzi najúspešnejšie Slovenky. Ľudia ju buď milujú, alebo nenávidia. Tentokrát však naštvala azda všetkých Slovákov. Dominika sa totiž prednostne nechala zaočkovať proti ochoreniu Covid-19.

Už je tomu takmer rok, čo globálna pandémia koronavírusu od základov zmenila naše životy. Svetielkom na konci tunela je pre väčšinu z nás očkovanie, ktoré aj na Slovensku začalo v závere decembra. Strach z ochorenia neobišiel ani Dominiku Cibulkovú.

Blondínka už neraz dokázala, že si rada dopraje, tentokrát však jej kroky neviedli na exotickú dovolenku, ani do luxusného butiku s oblečením, ale do priestorov bratislavskej nemocnice na Kramároch. Cibulková sa nechala zaočkovať prednostne aj napriek tomu, že nepatrí medzi pracovníkov prvej línie ani rizikové skupiny obyvateľstva.

Bežná populácia by sa pritom k očkovaniu mala dostať až na jar. Cibulková bola vďaka svojim konexiám dopísaná na zoznam čakateľov z kritickej skupiny, vďaka čomu sa k očkovaniu dostáva v značnom predstihu. "Hneď ako som dostala tento podnet, informovala som námestníka pre zdravotnú starostlivosť Alexandra Mayera v nemocnici na Kramároch, kde mala byť spomínaná osoba zaočkovaná, a požiadala som ho o prešetrenie celej záležitosti v čo najkratšom čase," prezradila pre Denník N riaditeľka nemocnice Vandriaková.

Čo myslíte, je takéto uprednostňovanie prominentných Slovákov fér?

"Je mi veľmi ľúto, že som sa nechala voviesť do omylu, keď som sa pri sprevádzaní blízkeho v nemocnici len informatívne opýtala, v akom období by sme mohli prísť na rad pri očkovaní. Ak by som čo i len tušila, že sa dopúšťam vážneho pochybenia, a že len nevypĺňam voľné miesto v poradovníku, v žiadnom prípade by som možnosť zaočkovať sa nevyužila. Vzniknutá situácia ma veľmi mrzí, vo vzťahu k všetkým ľuďom, ktorí na vakcínu čakajú. Zároveň by som ale touto cestou chcela vyzvať ľudí, aby sa očkovania neobávali. Budem rada, ak celá táto nešťastná udalosť bude mať pozitívny efekt v tom, že presvedčí čo najviac ľudí o potrebe očkovania. Veľmi rada akýmkoľvek ďalším spôsobom pomôžem v osvetovej kampani na podporu vakcinácie, ktorú považujem za bezpečnú a očkovanie proti Covidu za jediný správny a zodpovedný prístup," vyjadrila sa Cibulková na svojom instagrame. Zdroj foto: Instagram 


Galéria článku

Komentáre