Školácke chyby pri používaní dezodorantu: Spôsobujú nadmerné potenie a zvýrazňujú telesný zápach

Aby sme obmedzili nadmerné potenie, ktoré nás trápi hlavne počas horúcich letných mesiacov, používame dezodorant. Viete, že sa po použití dezodorantu môžete začať potiť ešte viac a váš telesný zápach môže byť oveľa výraznejší? Na vine sú školácke chyby, ktoré robí snáď každá z nás. Na čo by ste si teda mali dať pri nanášaní dezodorantu pozor?

Naučte sa rozlišovať medzi deodorantom a antiperspirantom

Ak sa potíte naozaj nadmerne, na miesto dezodorantu siahnite radšej po antiperspirante. Medzi deodorantom a antiperspirantom je totiž zásadný rozdiel. Dezodorant vás zbaví nepríjemného zápachu, avšak potiť sa po ňom budete stále. Naopak antiperspirant vás zbaví mokrého podpazušia, pretože má schopnosť blokovať potné žľazy.

Vyberte si správny typ dezodorantu

Každý dezodorant má iné zloženie. Konkrétny typ tohto výrobku si vyberajte s ohľadom na svoju pokožku. Zvlášť, ak je vaša koža citlivá a má sklon k podráždeniu, siahnite po neparfumovanom dezodorante s veľmi jemným zložením.

Tip: Ak máte strach, ako bude vaše podpazušie na dezodorant reagovať, otestujte si najprv vybraný výrobok na svojom zápästí.

Dezodorant nanášajte na čistú a suchú pokožku

Najdôležitejšie pravidlo, ktoré by ste si mali zapamätať je, že dezodorant patrí len na čistú a suchú pokožku. Nanášajte si ho teda tesne po sprchovaní do podpazušia, ale až potom, čo sa utriete do sucha.

Nepoužívajte dezodorant tesne po holení

Dezodorant nepatrí ani na čerstvo oholenú pokožku. Potom, čo si podpazušie oholíte, počkajte aspoň 30 minút a až potom naneste dezodorant. Čerstvo oholená pokožka je totiž veľmi citlivá. Skorým nanesením dezodorantu by ste tak mohli zbytočne spôsobiť jej podráždenie.

Zabudnite na to, že v priebehu dňa nanesiete niekoľko vrstiev dezodorantu

Tiež nosíte dezodorant v kabelke a siahnete po ňom vždy, keď ste viac cítiť? Svojmu podpazušiu týmto robíte skôr medvediu službu. Ak použijete v priebehu dňa hneď niekoľko vrstiev dezodorantu za sebou, podporíte tým skôr množenie baktérií, ktoré spôsobujú zápach.

Keďže dezodorant patrí len na suché a čisté podpazušia, v prípade potreby si pokožku najprv umyte mydlom a dobre osušte. Svoje podpazušie môžete vyčistiť tiež neparfumovanými vlhčenými obrúskami, ktorými odstránite starú vrstvu dezodorantu a tiež pot a nečistoty. Až potom siahnite opäť po dezodorante.

Používate stále rovnakú značku dezodorantu? Vaše telo si na neho pravdepodobne zvyklo

Ak si na svoje podpazušie dlhé roky nanášate stále rovnakú značku dezodorantu, je možné, že sa mu vaše potné žľazy prispôsobili. Aby ste sa zbavila nepríjemného zápachu, nelipnite na svojom obľúbenom výrobku, ktorý používate od strednej. Presedlajte radšej na iný dezodorant, ktorý bude účinkovať lepšie, pretože vaše telo na neho nie je skrátka zvyknuté.

Zdroj foto: pexels.com

Komentáre