Toto sú chyby, ktorých sa dopúšťame pri pravidelnom pitnom režime

Aktuálny trend, ktorý ovláda množstvo ľudí, je starostlivosť o svoje telo. Pre čoraz viac ľudí sa stáva správna životospráva a každodenný pohyb významnou súčasťou života a pre tých aktívnejších športovcov aj neodmysliteľnou rutinou. Avšak, faktom je, že pri zvýšenej fyzickej aktivite naše telo stráca minerály, ktoré je potrebné do tela dostať naspäť.

Trend starostlivosti o seba ponúka tým aktívnejším z nás nielen zlepšenie kondície, ale aj udržanie si vitality a zdravia. Športom a celkovo fyzickou aktivitou však náš organizmus stráca približne 1,5 až 3 litre tekutín a množstvo minerálov, ktoré musíme dopĺňať, pretože telo na to samo nestačí. Vedeli ste, že na to, aby naše telo fungovalo v rovnováhe, stačí dodržiavať pravidelný pitný režim? No nie hocijaký. Minerálna voda so správnym zastúpením potrebných minerálov sa postará o bezchybné fungovanie procesov v našom tele. A práve prírodná minerálna voda Budiš tento vyvážený pomer má, preto nahrádza nedostatok minerálov v tele a stáva sa ideálnou súčasťou pitného režimu.

Obyčajná voda naše telo síce hydratuje, no na doplnenie minerálov nestačí. „Preto sú najmä pre športovcov odporúčané minerálne vody, ktoré sú bohaté na horčík, sodík, vápnik, jód, železo a ďalšie potrebné minerály,“ upresňuje športový lekár a lekár hokejovej reprezentácie Ján Grauzel a dodáva, že presne takéto zloženie je možné nájsť v minerálnej vode Budiš. Tieto látky sa totiž v najväčšej miere vyplavujú z tela, spolu s potom.

Pasívnejší športovci alebo tí z nás, ktorí neholdujú športu, sa často stretávajú s týmito štyrmi chybami, ktoré by mali urýchlene napraviť:

1. Zabúdajú vypiť minimálne 2,5 litra vody denne
TIP: Aby ste svoj organizmus nadmerne nevysušovali, otvorte si v práci, ale aj doma  minerálnu vodu Budiš, ktorá je vhodnou súčasťou pitného režimu. Vášmu telu dodá nielen potrebné tekutiny, ale aj dôležité minerály ako horčík, draslík, či vápnik. Ďalšou dobrou voľbou, ako nezabudnúť piť, je dať si malú fľašu aj do auta. Skrátka mať minerálku na miestach, kde  počas dňa trávite najviac času.

2. Nepijete tekutiny už od rána
TIP: Ideálne je začať deň pohárom tichej minerálnej vody, ktorá bublinkami nepodráždi vaše hrdlo a zároveň po výdatnom spánku dodá energiu a minerálne látky. Pripravte si večer pred spaním veľký pohár minerálnej vody na jedálenský stôl, prípadne kuchynskú linku. Bude vás tam čakať ako prvá príjemná vec po tom, čo sa prebudíte do nového dňa.

3. Nepijete ak nemáte smäd
TIP: Ak pijete len vtedy, keď cítite smäd, je to zlé znamenie. Pocit smädu totiž prichádza až vtedy, keď telo dáva jasne najavo, že nutne potrebuje vodu. Nenechajte ho preto viac žobroniť o tekutiny! Tie nevyhnutne potrebuje na svoje fungovanie počas celého dňa. Ideálne je, keď počas dňa ani raz nepocítite smäd. Vtedy viete, že telo má dostatok tekutín a je hydratované.

4. Pijete kávu a žiadnu vodu
TIP: Kvalitná káva je síce skvelá a obzvlášť v zime užitočná tekutina, ktorá zahreje a doplní energiu. Zároveň však organizmus dehydratuje. Ku káve si objednajte fľašu minerálnej vody. Po vychutnaní si kávy doplníte minerálnou vodou potrebné tekutiny a zároveň aj minerálne látky.

Komentáre