Priznanie modelky Evy Cifrovej: Topánky si kreslím odmalička

Modelka Eva Cifrová si plní svoj detský sen. Začala navrhovať vlastné kolekcie topánok, ktoré túži mať v šatníku nejedna z nás. Ako sa k tomu dostala, nám prezradila v rozhovore.

Ako ti napadla myšlienka začať podnikať v módnom priemysle?
Bol to vývoj situácií, ktoré sa začali diať, keď som si pre seba dala ušiť topánky. Mám veľmi úzku nohu. V obchode som mala vždy problém nájsť vhodné topánky. Preto som si navrhla také, aby sa mi páčili. Začali sa mi ozývať ženy, kde môžu také topánky nájsť a to bol pre mňa impulz urobiť vlastnú kolekciu.

Prečo si si vybrala práve navrhovanie topánok?
Topánky kreslím od úplného detstva. Na všetkých zošitoch, žiackych knižkách a všade, kde bola plocha na kreslenie som mala topánočky. Kreslím ich až doteraz. Takže ísť touto cestou bola jasná voľba, ktorú som si naplno uvedomila vlastne prednedávnom.

Bolo náročné naučiť sa pohybovať v tomto biznise?
Je to veľmi náročný biznis, ale mňa veľmi baví. Hlavne výroba. Som technicky a zvedavý typ. Vždy ma zaujímalo, ako sa čo vyrába, opravuje alebo montuje. Výroba topánok je aj o tomto. Veľmi ma baví učiť sa o každom jednom diely, ktorý sa na topánke nachádza.

Návrh dizajnu si tvoríš sama?
Áno, nakreslím ju a potom riešim spôsob výroby a montáže. Veľakrát počúvam ako niektorí ľudia hovoria, že ten skopíroval toho atď. Avšak, hovoria to ľudia, ktorí vôbec nevedia ako biznis s oblečením alebo topánkami funguje. Vo svete sú výstavy, na ktoré chodím aj ja, kde sa zadávajú trendy na každú sezónu a určuje sa, akým smerom sa móda uberie.

Prečo práve názov „Paeonia collezione“?
Milujem kvety. Pivónie sú pre mňa spomienkou na detstvo. Moja babka ich mala v záhrade a ja som bola fascinovaná, ako z takej malej guličky vznikne tak nádherný veľký kvet.

Vyrábaš topánky iba pre ženy alebo aj pre mužov a deti?
Ako prvé som začala vyrábať topánky pre ženy. V súčasnosti navrhujem aj detské topánočky. Chcem robiť spojenie topánok v štýle mama a dcéra alebo mama a syn, aby mali obuv v rovnakom štýle. Možno neskôr sa pustím aj do pánskych topánok.

Plánuješ si otvoriť aj kamennú predajňu?
Detské topánočky rozbieham s mojom kamarátkou, ktorá predáva barefootovú obuv a má obchodík v Bratislave. Naša obuv bude tiež barefootová a mamičky budú môcť topánočky vyskúšať deťom práve v tomto obchodíku.

Kde si ľudia môžu objednať tvoje topánky?
Dámske cez Instagram a Facebook na stránkach „PAEONIA COLLEZIONE“ a o detských topánkach sa dozvedia už čoskoro. 

Zdroj foto: Andrea Jacenková pre Vanity Fail


Komentáre