Afgánska speváčka Aryana takmer umrela. Z krajiny ušla vďaka armáde!

Po tom, ako sa moci v Afganistane zmocnil Taliban krajinu zachvátila bezmocnosť a boj o holý život.  Predstavitelia Talibanu síce tvrdia, že nikomu nechcú ublížiť, no najmä ženy v tejto krajine sú presvedčené o tom, že ich nič dobré nečaká. O svoj život sa bála aj miestna popová hviezda Aryana Sayeed, ktorá ušla do Turecka. 

Po tom, ako sa talentovanej speváčke a porotkyni lokálnej verzie šou The Voice podarilo utiecť z krajiny, tak na svojom Instagrame zverejnila fotografiu z lietadla americkej armády, ktorá zachránila ju ale aj desiatky ďalších Afgáncov. 

„Hovorila som, že budem jedna z posledných, ktorá svoju vlasť opustí. A presne to sa stalo. Modlím sa a verím tomu, že moji rodáci budú môcť začať žiť pokojný život bez strachu. Moje srdce, moje modlitby a moje myšlienky budú vždy s vami,“ prezradila brunetka.

Prečítajte si aj: Pôjde Kendall Jenner pred súd?!


Aryanu na Instagrame sleduej viac ako 1,3 miliónov followerom, ktorým sa poďakovala za ich priazeň a podporné slová v týchto časoch. „Som OK a nažive. Po niekoľkých nepredstaviteľných nociach som sa dostala do katarskej Dohy a čakám na svoj let do Istanbulu,“ dodala speváčka. 

Práva žien v tejto krajine sú aktuálne prakticky nulové. Ženy sa na verejnosti môžu pohybovať už len v sprievode iného muža z rodiny a musia byť pri tom úplne zahalené. Zakázané majú tiež chodiť do školy či do práce. 

Zdroj foto: Instagram.com/aryanasayeedofficial/ 

Komentáre