Aký je príbeh jednej z najúspešnejších svetových značiek?

Keď mal len šestnásť rokov, Louis Vuitton urobil rozhodnutie, ktoré zmenilo nie len jeho život, ale aj životy svojich detí a budúcich generácií.

V roku 1837, keď len 16-ročný Louis Vuitton prišiel do Paríža pešo a začal pracovať ako učeň u pána Maréchala. Louis Vuitton sa rýchlo vypracoval na skvelého remeselníka. Začiatky jeho tvorby boli v navrhovaní cestovateľských kufrov a tašiek. Neskôr navrhoval aj kurfe a batožinu na prianie klientov. Neskôr si otvoril svoju vlastnú dielňu na 4 Rue Neuve-des-Capucines v blízkosti Place Vendome.


Toto viedlo v roku 1859 k otvoreniu ateliéru v Asnières. Keď ateliér otváral pracovalo v ňom 20 zamestnancov no v roku 1900 to bolo takmer 100 ľudí a v roku 1914 v ateliéri pracovalo až 225 remeselníkov. Keďže značka Louis Vuitton začala byť čoraz viac populárna, Louis musel neustále rozširovať výrobu a zamestnať viac ľudí.

Okolo roku 1900, si väčšina ľudí nosila svoje oblečenie a osobné veci v plochých kufroch, ktoré často priťahovali zlodejov. Chopil sa toho hlavný výrobca zámkov u Louisa Vuittona, ktorý vymyslel zámku na kufre, ktorá sa používa do dnes.


V dnešnej dobe v ateliéri  pracuje 170 remeselníkov, ktorí navrhujú a vytvárajú kožený tovar pre klientov na celom svete.

Ateliér tak musel byť rozširovaný po celé desaťročia. Neskôr sa tam presťahovala aj celá Louisova rodina. Produkty sa v tomto ateliéri šijú do dnes, zatiaľ čo dom rodiny Vouittona je zachovaný do dnes a je súčasťou súkromného múzea.


Na oslavu stého výročia monogramového plátna v roku 1996, boli oslovení 6ti dizajnéri, aby navrhli kolekciu unikátnych batožín z tohto plátna. Výsledok ich práce bol vystavený vo veľkých svetových mestách. Produkty Louis Vuitton sú populárne do dnešného dňa a nosia ich fashion bloggeri, celebrity a ľudia ktorí milujú módu.

Máš svoj kúsok už aj ty ?


Zdroje:

https://www.biography.com/people/louis-vuitton-17112264


Komentáre