Dermatologička radí: Tento desaťsekundový domáci test odhalí skutočný vek vašej pleti

Ktorá z nás by chcela starnúť! Asi žiadna. Avšak ak meriate vek svojej pokožky podľa hĺbky vrások alebo počtu pigmentových škvŕn, zadržte. Skutočný vek pleti zistíte úplne inak. Odhaliť ho pomôže jednoduchý a rýchly test, ktorý si môžete prakticky kdekoľvek urobiť sama. Jeho výsledok vás možno prekvapí!

Otočte ruku dlaňou dolu. Potom palcom a ukazovákom zovrite na päť sekúnd kožu na chrbte ruky, ako by ste sa chceli štipnúť. Akonáhle stisk povolíte, počítajte, koľko sekúnd potrvá, než sa koža znova natiahne. Čím rýchlejšie sa do pôvodného stavu vráti, tým je vek vašej pleti nižší.

Jedna až dve sekundy zodpovedajú veku do 30 rokov, tri až štyri sekundy 30-44 rokov, päť až deväť sekúnd 45-50 a ak sa vaša pokožka narovnáva dlhšie ako desať sekúnd, jej vek zodpovedá viac ako 60 rokom.

Čo pomáha proti starnutiu pleti
Nech už bude výsledok akýkoľvek, neprepadajte panike. Aj starnutie pleti sa dá oklamať. Stav pokožky môžete zásadne ovplyvniť tým, čo jete a koľko vody vypijete.

Aby vaša pleť vyzerala mladšie, uistite sa, že prijímate dostatok tekutín. Môžete tiež žuť semienka z granátového jablka obsahujúce kyselinu ellagovú, ktorá pomáha predchádzať starnutiu pleti.

Dobrou voľbou je tiež špenát. V ňom obsiahnutý beta-karotén a luteín zlepšuje podľa odborníkov elasticitu pokožky. Siahnuť môžete tiež po melóne. Ten je bohatý na vitamín C, ktorý zvyšuje produkciu kolagénu, a je rovnako plný lykopénu, ktorý pomáha rozžiariť pleť.

Zdroj foto: Freepik.com


Komentáre