Správne okuliare dokážu zázraky: Pri výbere je určujúci tvar tváre

Tvar vašej tváre je tým najdôležitejším aspektom pre výber správnych okuliarov. Takže keď začnete vyberať, poriadne sa preskúmajte v zrkadle. Je váš tvár oválny, okrúhly, štvorcový alebo má srdiečkový tvar? Podľa čoho sa rozhodnúť?

Okuliare sú súčasťou nášho vzhľadu, a preto by sme sa v nich mali cítiť dobre. Ak sa práve rozhodujete, rozhodne im venujte rovnakú pozornosť, ako keď si vyberáte potrebné oblečenie.

Oválna tvár
Ľudia s oválnou tvárou majú jemne zaoblené čelo a bradu. Tvárové proporcie sú veľmi vyvážené. Ak je vaša tvár oválna, môžete jasať. Pristanú vám takmer všetky tvary okuliarov. Pri výbere ale doporučujeme jedno - rámčeky okuliarov by mali byť o trochu širšie, než je najširšia časť vašej tváre.

Okrúhla tvár
Ľudia s okrúhlou tvárou majú často pomerne krátke a širšie čelo. Ich tváre sú plné, brada je zaoblená s mäkšími čeľusťami. Paradoxne však vyberajte skôr guľatejšie rámy (nie však okrúhle) a nesnažte sa okrúhlu tvár rozbiť ostro hranatými obrúčkami.

Štvorcový tvár
Ak máte hranatú tvár, dĺžka i šírka vašej tváre je úmerná, línia čeľuste je štvorcová s širšou výraznejšou bradou. Tvár sa tak isto budete snažiť opticky predĺžiť a zjemniť svoje ostrejšie črty. Ideálne sú oválnejšie dioptrie, ktoré sú širšie ako tvár. Rozhodne sa ale vyhnite úzkym a hranatým okuliarom.

Srdiečkový tvár
Srdiečkový tvár spoznáte tak, že je čelo najširšie v hornej polovici a potom smerom dole sa zužuje. Vyzerá tak skutočne ako srdiečko. Najviac vám pristanú také okuliare, ktoré sú ešte širšie ako vaše čelo alebo majú výraznú líniu pri obočí. Skúste teda siahnuť po tých, ktoré vytvárajú dojem "mačacích" očí.

Zdroj foto: pixabay.com

Komentáre