Dlhé riasy? Žiadny problém! Povieme vám všetko o sérach na riasy

Ktorá z nás by netúžila po dlhých riasach? Každá! Poďme si prezradiť, aké chyby najčastejšie robíme pri nanášaní sér na riasy, ktoré séra sú kvalitné a nezruinujú vašu peňaženku.

Rada hneď na úvod
Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, musíte sa naučiť niekoľko dôležitých tipov na aplikáciu sér na riasy. Mnoho žien pred použitím prípravkov, ktoré často spôsobujú závažné nežiaduce účinky, nekonzultujú s odborníkmi ani si starostlivo neprečítajú pokyny. Rýchle vyhľadávanie na internete by zabránilo nežiaducim vedľajším účinkom. Séra pre rast rias nie sú vaše obvyklé maskary a je potrebné dbať na zvýšenú opatrnosť.

Krok za krokom, ako aplikovať sérum na riasy
Vždy si umyte tvár, aby ste odstránili všetok make-up alebo krém, ktorý by mohol narušiť prísady v sérach na riasy. Tvár a viečka by ste si mali vytrieť do sucha uterákom. Nezabudnite si tiež umyť ruky, aby ste zabránili interakcii baktérií so sérom.

Ponorte štetec do fľaše séra a odstráňte prebytočnú tekutinu. Nedávajte si na obočie veľké množstvo séra. Mali by ste si uvedomiť, že séra sú vysoko koncentrované a ich účinok je zrejmý skôr pri konzistentnom používaní než pri množstve použitého produktu.

Naneste vždy tenkú vrstvu séra na riasy pozdĺž koreňa rias. Neaplikujte pozdĺž spodnej línie horných rias, aby ste zabránili šíreniu séra počas žmurkania. Ak ste zvyknutí nanášať očné linky, nemali by ste mať problém s použitím riasového séra. Pomocou aplikačného štetca pracujte na spodnej časti rias od vonkajšieho po vnútorný kútik línie rias.

Prečítajte si aj: Chcete žiarivú pleť? Doprajte jej cukrový peeling!


Toto je časť, ktorú robí väčšina žien zle. Make-up začnú nanášať alebo spia takmer okamžite v noci po aplikácii séra na riasy. To je takto zle. Pred nanesením make-upu alebo spánkom musíte počkať aspoň 90 sekúnd, aby sa sérum vstrebalo.

Chcete maximálny výsledok? Tu pomôže jediná rada: pravidelnosť. Ak chcete začať vidieť výsledky, musíte dôsledne dodržiavať aplikáciu. Nestriedajte séra a nevynechávajte niektoré dni. Prerušili by ste rastový cyklus rias. Ak to dokážete pravidelne, ste na dobrej ceste k pestovaniu plných, dlhých a krásnych rias.

Môžete vyskúšať aj prírodnú cestu

Olivový olej
Existuje veľa rád, ktoré tvrdia, že olivový olej môže zlepšiť dĺžku a silu vašich rias. Prírodný olivový olej je bohatý na esenciálne mastné kyseliny, ktoré pôsobia ako zmäkčovadlá, zvlhčujú a zjemňujú riasy.

Olej s vitamínom E
Milovaný Kardashiankami aj blogerov - olej s vitamínom E sa už dlho používa na podporu rastu rias a ich posilnenie.

Zdroj foto: Freepik.com

Komentáre