Máte plnú skriňu zle padnúceho oblečenia? Na vine môžu byť TIETO chyby pri skúšaní!

Máte plnú skriňu zle padnúceho oblečenia a každé ráno usilovne premýšľate, čo si vezmete na seba? Na vine môžu byť aj chyby pri skúšaní. Vyvarujte sa im raz a navždy. Pozor na svetlo, voľbu spodnej bielizne aj pohyb v kabínke.

Chyby pri skúšaní vedú k nákupu nevhodného oblečenia
Možno ste aj vy jedni z tých ľudí, ktorí každé ráno „nemajú čo na seba“, hoci ich skriňa praská vo švíkoch. To býva väčšinou spôsobené tromi základnými chybami pri kúpe oblečenia. Jednou z možností je, že ľudia nakupujú módu podľa aktuálnych trendov, ale potom im v šatníku chýbajú nadčasové kúsky a hocikedy im trendy oblečenia dobre nesedia. Potom síce mávajú plné skrine oblečenia, ale nič im skutočne nepadne. Ďalším dôvodom je skutočnosť, že svojmu šatníku nevenujú príliš pozornosti. Nakupujú v zhone a nemajú čas triediť oblečenie. V šatníku sa im potom hromadia kúsky, z ktorých je možné zostaviť len nesúrodé outfity, navyše je tu oblečenie, ktoré už dávno neoblečú. Tretím najčastejším dôvodom je to, že ľudia robia zásadné chyby už pri skúšaní oblečenia. Na tento dôvod sa v dnešnom článku zameriame.

Vhodnú spodnú bielizeň vezmite so sebou
Jednou z najčastejších chýb, ktoré ženy pri nákupe oblečenia robia, je nevenovanie pozornosť spodnej bielizni. Ráno pred nákupmi zo šuplíka vytiahnu prvú podprsenku, ktorá im príde pod ruku a popoludní vyrazia na nákupy. Pamätajte, že vždy by ste mali mať pri sebe na skúšanie kus spodnej bielizne, ktorý si potom oblečiete pod dané oblečenie. Napríklad pokiaľ idete kupovať večerné šaty, rozhodne si so sebou vezmite podprsenku určenú na tieto príležitosti. Spoliehať sa na to, že potom vám z prestrihov šiat nič nevykukne, by bolo nerozumné. Nakoniec môžete skončiť s drahou róbou, z ktorej vám „vykukuje“ podprsenka, čo je faux pas. Rovnako tak pokiaľ pôjdete kupovať športové oblečenie, vezmite si so sebou svoju obľúbenú podprsenku na tento účel, nech viete, ako váš outfit bude vyzerať dohromady a tiež nech zistíte, či sa cítite pohodlne.

Prečítajte si aj: Ako sa vyhnúť očkám na pančuchách? Pomôže mraznička aj lak na vlasy

Veľký pozor na svetlo v kabínke
Skúšobné kabínky sú veľké témy samy o sebe. Dôležité je, aby ste si prezreli sami seba v zrkadle najprv v oblečení, v ktorom ste do obchodu prišli. Je dôležité pochopiť, ako vyzeráte v zrkadle kabínky - zoštíhľuje vás, alebo vám naopak pridáva kilá? Ako vyzeráte v danom svetle – bledšie, opálenejšie? Týmto spôsobom si „pripravíte pôdu“ pre budúce porovnanie. Rozhodne sa však dá odporučiť, aby ste nezostávali len v tmavej kabínke, ale išli sa pozrieť aj do väčšieho zrkadla, ktoré býva umiestnené pred kabínkami. To vám poskytne realistický pohľad na to, ako skutočne vyzeráte. Niektoré zrkadlá v kabínkach totiž pôsobia prehnane lichotivo, alebo naopak veľmi nelichotivo.

Nestojte, hýbte sa
Ďalšou častou chybou je, že sa v oblečení ani neprejdete, len stojíte na mieste. Takto si môžete vybrať kúsok oblečenia, ktorý bude na prvý pohľad síce lichotivý, ale vo výsledku sa ukáže, že je tiež veľmi nepohodlný, napríklad pri dlhšom sedení či pohybe. Preto sa čo najviac pohybujte, prejdite sa po obchode, poseďte si chvíľku na stoličke, predkloňte sa, prezrite sa zo všetkých uhlov ... Len tak si budete istí, že je oblečenie padnúce a zároveň príjemné na nosenie.

Zdroj foto: Freepik.com


Komentáre