Ako schudnúť v tvári: 8 tipov ako efektívne zoštíhliť vašu tvár

Nadbytočné kilá na tele ľahko zakryjete správnym výberom oblečenia. Tuk na tvári schováte len veľmi ťažko. Existuje vôbec spôsob, ako schudnúť v tvári? Prečítajte si 8 účinných spôsobov, ako schudnúť v tvári.

Zacieliť výhradne na tvárovú časť bez toho, aby ste chudli aj inde na tele, je prakticky nemožné. V dnešnom článku však nájdete pár tipov, ako k schudnutiu tvár a jeho zoštíhleniu podstatne prispieť. Na záver si naštudujte tvárovú gymnastiku, ktorú môžete precvičovať.

Tip 1 Kalorický deficit
Aby ste v tvári schudli, musíte schudnúť na celom tele. Dôležité preto je významne znížiť kalorický príjem. To, okrem iného, znamená vyradiť z jedálnička potraviny, ktoré obsahujú príliš veľa cukru. A naopak, zaradiť zdravé tuky, veľa zeleniny a proteín, ktorý dokáže na dlhý čas zasýtiť. 

Keď nechcete alebo nemáte čas riešiť zloženie jedálnička, ideálnou voľbou na chudnutie tváre aj celého tela sú proteínové jedlá KetoMix. Sú lahodné a pripravíte ich do piatich minút. Pochutiť si môžete napríklad na nízkosacharidovom pečive, polievkach, kašiach alebo dokonca čipsoch a nízkosacharidovej čokoláde. Skúsiť môžete aj komplexný diétny program, ktorý KetoMix ponúka. 

Prečítajte si: Chcete tento rok konečne schudnúť? Prečítajte si rozhovor s výživovou poradkyňou


Tip 2 Dostatok spánku
Správna regenerácia počas spánku je ďalším spôsobom, ako je možné schudnúť na tvári. Pomáha vášmu zdravému fungovaniu, podporuje chudnutie a má vplyv na váš vzhľad. Čím ste starší, tým je ťažšie spánkový deficit dobiehať. Čo išlo v „dvadsiadke“ jednoducho, v „štyridsiadke“ už také jednoduché nie je. Dlhodobá spánková deprivácia sa na tvári skôr alebo neskôr negatívne prejaví. Prispieva aj k oslabenej imunite. Dostatok spánku, teda 7 až 8 hodín denne, je pre krásnu a štíhlu tvár absolútne kľúčový.  

Tip 3 Pozor na soľ
Soľ obsahuje sodík a ten, ako je známe,zadržiava v tele vodu, čoguľatučkým líčkam alebo dvojitej brade moc nepridá. Soľ bráni vyplavovaniu škodlivých látok, čo môže mať za následok opuchy práve na tvári. Riešením, ako schudnúť na tvári, je čo najviac obmedziť konzumáciu soli. Jedlo si pripravte doma a soľ vymeňte za bylinky. Oblúkom sa vyhnite údeninám alebo paštétam. Nezabúdajte ani na pitný režim. Denne by ste mali vypiť 2 až 3 litre tekutín. Najlepšia je čistá voda alebo nesladený čaj. 

Odporúčame: Prezradíme vám: Aké je tajomstvo chudnutia pomocou kávy?

Tip 4 Preč s toxínmi
Vašu tvár pomôže vyrysovať a omladiť aj detox. Ako na to? Dodržiavajte pitný režim, odľahčite jedálniček, vyhnite sa alkoholu, obmedzte kávu, dostatočne spite. Vaše telo sa začne postupne čistiť od všetkých škodlivých látok. A to je ďalší spôsob, ako schudnúť na tvári. Celý proces je dobré podporiť bylinkami. Vyskúšajte napríklad bylinnú zmes KetoMix alebo prírodný prípravok s výťažkom z rastliny s názvom Pestrec mariánsky KetoMix Detox. 

Tip 5 Správne líčenie
Vybrať si správne líčenie je tip pre niekoho, kto má vizáž bacuľky danú geneticky, bohužiaľ. Žiadne ostatné návody, ako schudnúť na tvári, mu tak ku štíhlej brade a vystúpeným lícnym kostiam nepomôžu. Základná rada znie: v oblasti tváre sa vyhnite lesklým prípravkom a používajte radšej tie matné. K zoštíhleniu tváre vám môžu pomôcť aj tzv. mačacie oči, ktoré vytvoríte pomocou očnej linky. Vyberajte si tmavšie odtiene lícenky. Radšej hnedšiu farbu ako ružovú. Nanášajte však len pod lícnu kosť. Optického natiahnutia tváre dosiahnete aj vyčesaním obočia dohora do výrazného oblúka. 

Tip 6 Pite viac vody
Pitie vody je pre celkové zdravie zásadné. Pri chudnutí je teda obzvlášť dôležité. Ak pred jedlom vypijete pohár vody, cítite sa sýtejší a nezjete toľko jedlo. Váš príjem kalórií bude teda nižší, čo je ďalší z dôležitých faktorov, ako možno v tvári schudnúť. Vďaka dostatočnej hydratácii vaše telo ľahšie odplavuje nežiadúce toxíny. To pomáha proti zadržiavaniu vody a možným opuchom tváre. 

Neprehliadnite: Myslíte si, že chipsy, kakao alebo cestoviny k diéte nepatria? Mýlite sa! Pozrite sa, prečo


Tip 7 Obmedzte alkohol
Vypiť príležitostne pohárik vínka pri večeri je v poriadku. Naopak, časté holdovanie alkoholu vo väčšom množstve, nie je správnou cestou ku chudnutiu v tvári. Odstupom času pri pohľade do zrkadla vás čakajú akurát tak bacuľaté líčka a najrôznejšie opuchy. Alkohol obsahuje veľa prázdnych kalórií a žiadne živiny. Preto bude po ňom postupne priberať a chudnúť na tvári sa vám nepodarí. Pri diéte by ste alkohol mali vyradiť úplne. 

Tip 8 Trocha gymnastiky
Nebojte sa, že by ste si museli dávať nohu za krk alebo skákať jedno salto za druhým. Nečaká vás ani tréning so stuhou alebo obručou. Ide o tvárovú gymnastiku. Ak budete cvičiť pravidelne, nebude na vás starnutie pleti vidno tak rýchlo. Tvárové cvičenie vám môže pomôcť zbaviť sa dvojitej brady. 

Zdroj foto: Ketomix


Komentáre