Aké je tajomstvo mladšieho vzhľadu? Vyskúšajte tvárovú gymnastiku

Ako schudnúť v tvári tou správnou gymnastikou? „Nie je to ťažké. Nepotrebujete dokonca žiadne cvičebné pomôcky. Tvárové cvičenie môžete praktizovať kdekoľvek a kedykoľvek. Ideálne je precvičovať si tvár pár minút niekoľkokrát denne,“ približuje Iva Ceradská, lektorka jogy. Ako základný návod na schudnutie tváre sme pre vás vybrali 5 jednoduchých cvikov. 

KAPRÍK
Ak ste milovníkom fotenia selfie, nebude vám toto cvičenie úplne neznáme. Tzv. „na kapra“ si ponaťahujete a posilníte svaly tváre (lícne svaly). 

Ako a to: Vtiahnite tvár a ústa čo najviac dovnútra. Budete pri tom vyzerať práve ako kapor. Vydržte 5 sekúnd. Potom tvár uvoľnite. Celé opakujte niekoľkokrát. 

Prečítajte si: Ako schudnúť v tvári: 8 tipov ako efektívne zoštíhliť vašu tvár

BALÓN
Určite ste už niekedy v živote nafukovali balónik. Buď ako dieťa alebo v dospelosti napríklad na nejakú oslavu. Týmto cvičením ponaťahujte a posilníte celú dolnú časť tváre. 

Ako na to: Hlbokým nádychom naplníte celé ústa vzduchom. Pery držíte stiahnuté k sebe. Tvár a miesto pod spodnou perou sú plné vzduchu, ako keby ste nafukovali balónik. Vydržte 5 sekúnd. Potom vydýchnite. Celé niekoľkokrát zopakujte. Aby vám naozaj žiadny vzduch z úst pri zadržaní neunikol, môžete si pomôcť priložením prstov na pery. 

JAZYK
Deti vyplazujú jazyk neustále. Vy sa týmto cvičením vrátite do detstva. Len dôvod vyplazenia jazyka bude iný. Toto cvičenie je výborným spôsobom, ako spevniť kontúry tváre a zatočiť s dvojitou bradou a vráskami na krku. 

Ako na to: Mierne zakloňte hlavu, pootvorte ústa a jazyk vyplazte smerom hore. Vydržte 5 sekúnd. Potom uvoľnite a celé niekoľkokrát zopakujte. 

Odporúčame: Ako je to s cvičením, keď sme chorí? Poradíme vám

VÝPLACH
Ak používate na čistenie zubov ústnu vodu, je vám technika vyplachovania úst dobré známa. Tento cvik formuje tvár a pomôže vám zbaviť sa dvojitej brady. 

Ako na to: Naplňte ústa vzduchom a presúvajte ho z jednej strany na druhú. Presne ako pri používaní ústnej vody. Pokračujte 5 sekúnd. Potom uvoľnite a celé niekoľkokrát zopakujte.

ZAMRAČENEC
Keď sa mračíte, obvykle nakrčíte čelo a medzi obočím sa vám urobí škaredá vráska. Pri tomto cvičení zamračenie využijete presne opačne – proti vráskam medzi očami. 

Ako na to: Prostredník a ukazovák jednej ruky natiahnite a vytvorte nožničky. Každý z prstov priložte na koreň obočia a budete sa snažiť ich od seba roztiahnuť. Budete teda vyrovnávať vrásku medzi očami. Zároveň obočie zamračte tak, aby ste vytvorili protitlak. Vydržte 5 sekúnd, potom uvoľnite. Celé niekoľkokrát zopakujte.

Nič sa nemá preháňať
Trošku bacuľatejšia tvár je normálnou vecou. Niekedy dokonca neodmysliteľnou. Môže za to genetika. Ak máte okrúhlu tvár a dvojitú bradu v rodine, je vysoká pravdepodobnosť, že sa tomu nevyhnete. A to aj napriek tomu, že sa budete riadiť všetkými našimi radami ako schudnúť.

Zdroj foto: Ketomix


Komentáre