Chcete schudnúť počas menopauzy? Pomôžeme vám to vyriešiť raz a navždy

Obdobie menopauzy je pre mnohé ženy obdobím, ktoré je spojené s množstvom nepríjemných pocitov a stavov. Počas tejto etapy života omnoho častejšie pociťujeme únavu, netešia nás výkyvy nálad. Sme nervóznejšie, mávame návaly tepla, nárast hmotnosti. Navyše, tuk sa ukladá predovšetkým v oblasti pásu, čo má nemilú súvislosť so zvýšením hladiny cholesterolu. Telo je menej citlivé na hormón inzulín, takže môže dochádzať k problémom s vyššou hladinou cukru v krvi. Zároveň dochádza k spomaľovaniu metabolizmu, a to vďaka postupnému ubúdaniu svalovej hmoty.

Väčšina z uvedeného však nie je nemenná. Pri správnom nastavení stravy a pohybovému režimu je možné tieto stavy pozitívne ovplyvniť. KetoMix diéta vám môže pomôcť s jednoduchou úpravou jedálnička, kedy vďaka obmedzeniu sacharidov a prechodu do ketózy začnete veľmi efektívne spaľovať tuky. Po 2 až 3 dňoch výrazného obmedzenia sacharidov a dodržiavaní pravidiel našej diéty prejdete do stavu, ktorý sa nazýva ketóza. V ketóze vaše telo prechádza na nový zdroj energie, na ketolátky. Tie sa tvoria prevažne z tukového tkaniva, preto je tento spôsob chudnutia taký efektívny. 

Vďaka chudnutiu znížite množstvo nežiadúcich kíl a zmenší sa vám aj obvod pásu. Práve zoštíhlenie obvodu pásu súvisí so znížením viscerálneho tuku. Jeho úbytok môže pozitívne ovplyvniť citlivosť tela na inzulín, a dokonca aj zníženie hladiny cukru v krvi, ak ste mali pred chudnutím jej hodnoty vyššie.  Ak ste úspešne v ketóze, veľmi často tu dochádza v prílivu energie a u niektorých jedincov sa môžu dostaviť až euforické pocity. Práve preto sa budete cítiť lepšie aj po psychickej stránke. A to nehovoríme o lepšom pocite zo štíhlejšej postavy a s tým spojeným vyšším sebavedomím.

Pri KetoMix diéte máte navyše zabezpečený dostatočný prísun kvalitných bielkovín, ktoré podporujú udržanie vašej svalovej hmoty, čím sa predchádza spomaleniu metabolizmu. Problémom väčšiny redukčných diét je fakt, že pri nich telo stráca až 40 % svalovej hmoty. Svaly sú však hlavnými spaľovačmi tukov. Telo sa teda po skončení diéty nedokáže, vďaka úbytku svalov, vysporiadať s rovnakým množstvom energie ako pred diétou. Pri správnom dodržiavaní pravidiel chudnete iba vaše tukové zásoby. Väčšina svalovej hmoty zostáva zachovaná.

Ak takto jednoducho nastavenú diétu podporíte aspoň miernou pohybovou aktivitou, ako sú svižné prechádzky, alebo budete aspoň pravidelne cvičiť podľa videí, ktoré pravidelne pre našich zákazníkov pripravujeme, výsledok vás nemôže minúť. 

Zdroj foto: freepik.com


Komentáre