Podviedol vás? Týchto 5 rád vám pomôže prekonať neveru

Niektoré životné situácie sú veľmi bolestivé. Napríklad partnerova nevera. Nemusí to však znamenať koniec vzťahu. Niekedy sa partneri rozhodnú krízu prekonať a zostať spolu. Vyžaduje to však veľmi veľa úsilia a výsledok nie je zaručený. Čo (ne)robiť, aby vás vzťah vydržal aj po nevere?

Vzťah, do ktorého určitým spôsobom zasiahla nevera, je narušený. Dať ho znova dokopy nezvládne každý. Ak sa o to snažíte, mali by ste sa riadiť nasledujúcimi pravidlami.

Dobre si premyslite, či ste schopná partnerovi dôverovať
To je prvotný krok, ktorý by ste mali uskutočniť. Zamyslite sa nad tým, či partnera skutočne stále milujete. Ostatné okolnosti, ako sú peniaze alebo deti, nebudú nikdy dostačujúce na zdravé partnerstvo. Dajte si čas a nepočúvajte nikoho rady. Je to váš život a vaša láska. Pri rozhodovaní vám pomôžu otázky: Ako sa to stalo? Koľkokrát sa to opakovalo? Ako ste na to prišla? Je mi to úprimne ľúto?

Rozprávajte sa
Síce to nebude príjemné, ale je dôležité, aby ste celú situáciu dôkladne prebrali. Úprimne sa porozprávajte o všetkom, čo sa stalo. Opýtajte sa na všetko, čo vás zaujíma. Žiadne otázky v sebe neduste. Nechajte si ich zodpovedať, aby ste sa k nim v budúcnosti nemuseli vracať. Snažte sa spoločne prísť na to, čo partnera viedlo k nevere. Ak sa na rozhovor necítite, dajte si čas. Ak vášmu partnerovi na vás záleží, počká.

Požiadajte partnera, aby prerušil všetky kontakty na tretiu osobu
Tento krok obsahuje veľké zmeny. Ak ide o kolegyňu, tak i o zmenu zamestnania. Ale je to skutočne dôležité. Narušené hranice vzťahu je nutné znova vytýčiť a chrániť.

Povedzte partnerovi, že odpustenie vám môže trvať
Je jasné, že vzniknuté rany sa nezahoja zo dňa na deň. Partner by si toho mal byť vedomý. To, že skúšate vzťah obnoviť, neznamená, že bude hneď všetko zaliate slnkom.

Poznajte, kedy je koniec
Ak sa ani po nejakej dobe situácia nezlepší, nepredlžujte zbytočne niečo, čo je už mŕtve. Neustály hnev, hádky a obviňovanie naznačujú, že to ďalej nemá cenu a bude lepšie sa rozísť.

Máte skúsenosti s neverou? Napíšte nám do komentára pod článkom, ako ste to prekonali.

Zdroj foto: pixabay.com

Komentáre